Samsung zamierza tworzyć kompaktowe drony?

Samsung zamierza tworzyć kompaktowe drony?

Samsung to producent, który w ostatnim kwartale bieżącego roku pozostał liderem na rynku smartfonów zostawiając za sobą m.in. Huawei. Aktualna sytuacja nie stanowi żadnego zaskoczenia, gdyż Samsunga docenia się na przykład za jakość oraz wydajność tworzonych urządzeń. Okazuje się jednak, że południowokoreańska firma planuje zawalczyć także o klientów interesujących się popularnymi dronami. Informacja ta pochodzi z US Patents & Trademark Office, które przyznało Samsungowi patent na konsumenckiego, kompaktowego drona. Warto podkreślić, że nie byłby to pierwszy na świecie producent smartfonów działający na rynku dronów, gdyż wystarczy tutaj wspomnieć o Xaomi i jego ofercie tego sprzętu. Przypadek Samsunga jest inny, ponieważ może on wprowadzić bardzo innowacyjnego drona.

Dokument patentowy potwierdza, że Samsung może stworzyć w pełni kompaktowego, konsumenckiego drona.

Samsung zamierza tworzyć kompaktowe drony?

Mowa o nowej generacji tych urządzeń, które byłyby w pełni transformowalne. W praktyce całość zajmowałaby dużo mniej miejsca od większości dostępnych w sklepach konkurencyjnych bezzałogowców. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że podobny sprzęt już powstał, lecz Koreańczycy chcą postawić na możliwie najlepszą kompaktowość. Co ciekawe przytoczona linia dronów może stanowić jedynie dodatek do smartfonów popularnej firmy. Sterowanie odbywa się nie tylko przy pomocy smartfonów, ale także tabletów, komputerów, a nawet jak twierdzi producent pralki bądź lodówki. Dokumenty patentowe wskazują, że ten charakteryzującymi się składanymi ramionami dron posiada najnowocześniejszą technologię, wliczając w to wszelkiego rodzaju czujniki, barometr czy żyroskopy.

Samsung zamierza tworzyć kompaktowe drony?

Pamiętajmy, że mamy do czynienia z patentem, a więc jego przyznanie nie musi oznaczać, iż Samsung wyprodukuje tego rodzaju przeznaczony dla konsumentów sprzęt, chociaż istnieje na to, jak najbardziej realna szansa. Przy okazji należy wspomnieć, że jest to piąty patent związany z dronami, z kolei południowokoreański gigant wyprzedził na tym polu IBM. Czy i ile z nich Samsung zamierza wykorzystać tego niestety nie wiadomo. Ponadto według danych IDC wartość światowego przemysłu dronów wzrosła w ciągu roku o 30 procent, natomiast szacuje się, iż do 2022 roku jego łączna wartość wyniesie 22 mld dolarów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung zamierza tworzyć kompaktowe drony?

 0