Samsung zapowiada nową konferencję. Firma pokaże składany smartfon?

Samsung zapowiada nową konferencję. Firma pokaże składany smartfon?

Po wypuszczeniu flagowych modeli Galaxy S9 oraz Galaxy Note 9, Samsung nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, tylko zapowiedział nową konferencję, na której najpewniej ujrzymy kolejny smartfon popularnego producenta. Wydarzenie odbędzie się 11 października, a samo zaproszenie zawiera tajemnicze hasło 4x fun, co według spekulacji oznacza, że smartfon dostanie aż cztery aparaty. Taki ruch ze strony Samsunga nie stanowiłby większego zaskoczenia, zważywszy że do podobnego rozwiązania przymierza się chociażby LG w swoim flagowym V40 ThinQ, który notabene pokaże kilka dni wcześniej, bo 4 października. Jeżeli rzeczywiście tajemnicze urządzenie będzie posiadało tak mocny aparat, Koreańczycy potwierdzą rosnącą tendencję do proponowania coraz to lepszych jakościowo kamer.

Podczas planowanej na 11 października konferencji Samsung chce zaprezentować światu kolejny smartfon.

Samsung zapowiada nową konferencję. Firma pokaże składany smartfon?

O samym smartfonie Samsunga wiemy mało, ale różne źródła wskazują, iż chodzi o reprezentanta serii Galaxy A, którego warianty Galaxy A8 oraz A8+ trafiły do sklepów pod koniec minionego roku. Jednak kolejne plotki są bardziej interesujące, gdyż stawiają na od dawna planowany przez Samsunga składany telefon wyposażony we wspomniane cztery aparaty fotograficzne. Oliwy do ognia dolewa sama korporacja, bo jakiś czas temu potwierdziła, że jeszcze w 2018 roku ujrzymy w pełni składany smartfon. Dużo mniej realny scenariusz zakłada prezentację budżetowego urządzenia, mającego stanowić owoc nowej strategii Samsunga, pragnącego skupić się na rozwiązaniach dedykowanych mniej zamożnym klientom, chociaż wykorzystywanie w tym przypadku czterech aparatów raczej nie wchodzi w grę i przeczy teorii istnienia takiego modelu.

Interesujący wydaje się też moment planowanej konferencji. Widać, że Samsung nie boi się konfrontacji ze wspomnianym już LG czy Google, które pokaże znany z wszelkich możliwych przecieków model Pixel 3. W tym przypadku spodziewamy się otrzymać 5,5-calowy telefon z ekranem o rozdzielczości Full HD+ i proporcjach 18:9. Niestety wbrew oczekiwaniom producent zaproponuje nam jedynie dwie kamery umieszczone z tyłu obudowy, co na tle potężnych planów konkurencji może budzić rozczarowanie. Bez wątpienia szykuje się jednak mocna końcówka roku dla wszystkich fanów smartfonów polujących na ciekawe nowości, a zbliżający się wielkimi krokami październik będzie tego początkiem.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung zapowiada nową konferencję. Firma pokaże składany smartfon?

 0