Samsung zaprezentował ciekawe rozwiązania przeznaczone dla ekranów OLED

Samsung zaprezentował ciekawe rozwiązania przeznaczone dla ekranów OLED

Samsung Galaxy S9 okazał się smartfonem bez większej rewolucji. Ciężko go również określić mianem znaczącej ewolucji, a jedynie skromnym rozwinięciem doskonale znanego z flagowej serii Samsunga Galaxy S8. W związku z tym sprzedaż Galaxy S9 jest znacznie poniżej oczekiwań jego producenta, który zauważył palącą potrzebę wprowadzenia ciekawszych rozwiązań do swoich smartfonów. Polem do popisu dla Samsunga będzie nadchodzący Galaxy S10 bowiem zgodnie z licznymi doniesieniami zaproponuje on kilka ciekawych innowacji. Równolegle firma pracuje nad składanym telefonem oraz urządzeniom dedykowanym mniej zamożnym konsumentom, które zachowają wydajne komponenty znane wyłącznie z drogich smartfonów Samsunga. Nie są to jedyne ciekawe doniesienia płynące z obozu Koreańczyków, ponieważ podczas zorganizowanej konferencji Samsung Display podzielił się swoimi planami na nadchodzącą przyszłość.

Głośnik umieszczony w ekranie to jedna z kilu ciekawostek, którymi Samsung chce przyciągnąć uwagę fanów.

Samsung zaprezentował ciekawe rozwiązania przeznaczone dla ekranów OLED

                                                                                  zdjęcie: Ice Universe (Twitter)

W trakcie spotkania w chińskim Shenzen grupie 20 klientów zaprezentowano rozwiązania przeznaczone dla ekranów OLED. Pomimo iż wydarzenie odbyło się za zamkniętymi dla mediów drzwiami, to nie przeszkodziło paru osobom podzielić się z opinią publiczną planami korporacji. Na pierwszy plan wysuwa się tzw. system haptyczny, który świetnie sprawdzi się np. w roli przycisków wykorzystywanych w grach mobilnych. Oprócz tego montaż czytnika linii papilarnych bezpośrednio na ekranie smartfona czy implementacja głośnika także na wyświetlaczu — ostatnia ciekawostka wydaje się najbardziej interesująca. Do tego czujniki zlokalizowane pod wyświetlaczem i w podobny sposób umieszczona aparat do robienia selfie. Niestety aktualnie nie wiemy, do jakich urządzeń powędrują przygotowane przez koreańską korporację rozwiązania, aczkolwiek zastosowanie ich we flagowym Galaxy S10 wydaje się najbardziej logicznym kierunkiem.

Raczej wątpliwe by przykładowo głośnik umieszczony w ekranie znalazł się w budżetowcach, jednak z drugiej strony Samsung lubi zaskakiwać swoich fanów. Ponadto pamiętajmy, że Samsung Display to osobna jednostka względem działu mobilnego odpowiedzialnego za smartfony. Jego klientem jest m.in. Apple, co oznacza, że w iPhone’ach nowe pomysły też prawdopodobnie znajdą zastosowanie. Notabene dodanie elementów dotychczas pakowanych do notche'a może zadecydować o sensie jego stosowania a tym samym przyszłości. Chociaż taki scenariusz wydaje się mało realny nie tylko ze względu na modę, która jak wiemy przemija, ale też na fakt, iż nie każda firma ma dostęp do tych nowości prezentowanych przez Samsunga.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung zaprezentował ciekawe rozwiązania przeznaczone dla ekranów OLED

 0