Samsung zaprezentował na CES 2020 laptopa z rozsuwanym wyświetlaczem

Samsung zaprezentował na CES 2020 laptopa z rozsuwanym wyświetlaczem

Targi CES 2020 to idealne miejsce, by zaprezentować światu najnowsze produkty technologiczne, aczkolwiek Samsung jest firmą, która nie wszystkimi rozwiązaniami lubi dzielić się społecznością i całkiem ciekawy projekt pokazała wybrańcom za zamkniętymi drzwiami. Z ujawnionych informacji wynika, że południowokoreański gigant podczas spotkania ujawnił prototypową wersję 13-calowego laptopa, którego wyświetlacz jest rozsuwany i dzięki temu zyskuje jeszcze większe wymiary. Z racji charakteru konferencji zabrakło standardowych zdjęć tego komputera przenośnego, ale w zamian za to w sieci udostępniono grafiki z wniosku patentowego zgłoszonego pod koniec 2018 roku obrazujące ogólny schemat działania przytoczonego rozwiązania. Warto podkreślić, że elastyczny ekran może zwiększyć swoją powierzchnię o 50 procent do wręcz ultrapanoramicznych rozmiarów.

Na specjalnej zamkniętej konferencji CES 2020 Samsung zaprezentował prototyp laptopa z 13-calowym rozsuwanym wyświetlaczem.

Samsung zaprezentował na CES 2020 laptopa z rozsuwanym wyświetlaczem

Co ciekawe odbiór osób mających styczność z tym prototypem ma być w większości przypadków dość pozytywny. Notebooka traktują oni jako innowacyjne rozwiązanie względem standardowego sprzętu. Oczywiście to tylko wczesne wydanie i nie ma gwarancji, że produkt kiedykolwiek trafi do powszechnej sprzedaży. Nie ulega jednak wątpliwości, że składane czy rozsuwane urządzenia zyskują na znaczeniu. Do niedawna niektórzy nawet nie podejrzewali, iż dziś duża grupa producentów będzie chciała posiadać w swoim katalogu składany smartfon czego efektem są propozycje pochodzące m.in. od Samsunga, Huawei czy Motoroli. Na CES 2020 składanym tabletem pochwalił się Intel. Horseshoe Bend wyposażono w 17,3-calowy składany wyświetlacz, jednak nie jest to urządzenie mające trafić do sklepów.

Okazuje się, że producent procesorów chce zwyczajnie sprawdzić sposób wykorzystania składanych wyświetlaczy w tego rodzaju sprzęcie. Dokładana specyfikacja tabletu nie jest znana wiadomo, że skorzystano z usług układu Tiger Lake UP4. Mimo iż składane urządzenia dopiero raczkują to istnieje szansa, że w przyszłości staną się one powszechnym wykorzystywanym przez społeczeństwo narzędziem. Z drugiej strony dochodzi do tego kwestia ceny, która aktualnie w przypadku, chociażby Samsunga Galaxy Fold dla wielu konsumentów jest zwyczajnie nie do zaakceptowania.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung zaprezentował na CES 2020 laptopa z rozsuwanym wyświetlaczem

 0