Samsung zaprezentuje swój składany smartfon już w listopadzie

Samsung zaprezentuje swój składany smartfon już w listopadzie

Samsung od lat pracuje nad własnym składanym smartfonem wykorzystującym elastyczny wyświetlacz i choć regularnie docierają do nas przecieki na ten temat, to wciąż nie mieliśmy jeszcze okazji zobaczyć tego urządzenia w akcji, ale już wkrótce powinno się to zmienić. Wbrew temu, co twierdziły ostatnie doniesienia w tym temacie, wskazując na zapowiedź pierwszego składanego smartfona koreańskiego giganta na początku przyszłego roku, dyrektor generalny Samsung Mobile,  DJ Koh, w rozmowie z CNBC podczas targów IFA przyznał, że już czas dotrzymać obietnicy długo wyczekiwanego urządzenia i zasugerował, że telefon zostanie pokazany na początku listopada w trakcie Samsung Developer Conference w San Francisco. Nie oznacza to automatycznie, że sprzęt pojawi się w sklepach jeszcze w tym roku, ponieważ producent można przygotować dla nas jedynie wstępną prezentację, gdzie poznamy główne założenia słuchawki, ale przynajmniej będziemy wiedzieć, na co czekamy.

Szef Samsung Mobile obiecał, że ich pierwszy składany smartfon zostanie zaprezentowany już na początku listopada w trakcie Samsung Developer Conference w San Francisco.

Samsung zaprezentuje swój składany smartfon już w listopadzie (1)

DJ Koh przyznał wprost, że ich składany smartfon (ten prawdopodobnie nazywać będzie się Galaxy X) jest już blisko ukończenia, zapewniając zarazem, że innowacyjny design nie jest tylko zwykłym chwytem marketingowym. Samsung pytał nawet o opinie konsumentów w licznych ankietach, by dostarczyć na rynek sprzęt, które zrewolucjonizuje segment mobilny. Przedstawiciel firmy przyznał, że prace nad składanym smartfonem przedłużały się, ponieważ były bardzo skomplikowane. Sam pomysł zakłada zaś, że będziemy mogli skorzystać z większości funkcji telefonu po jego złożeniu, ale jeśli chcemy przeglądać lub zobaczyć coś konkretnego, to w takim przypadku skorzystamy z rozłożonego trybu pracy, ponieważ zyskamy urządzenie o właściwościach tabletu. Tym samym składane telefony mają być swoistymi hybrydami, które stanowić mogą ostatni gwóźdź do trumny zwykłych tabletów.

Niestety Koh nie zdradził żadnych szczegółów na temat urządzenia i na te będziemy musieli poczekać do listopada. Wygląda jednak na to, że Samsung chce ubiec konkurencję, prezentując składany smartfon z elastycznym wyświetlaczem przed rywalami. Niedawno mówiło się, że to Huawei może zaskoczyć zapowiedzią takiego telefonu jako pierwsze, a wiadomo, że nad podobnym produktem pracuje także LG. Co więcej, ostatnio dowiedzieliśmy się nawet, że Samsung dostarczył już próbki elastycznych ekranów chińskim firmom (Oppo i Xiaomi), co sugerowało, że może chcieć wykorzystać je jako króliki doświadczalne. Okazuje się jednak, że Koreańczycy zamierzają być tu pionierami, co może stanowić mocną odpowiedź na ostatnią krytykę firmy, której zarzuca się wprowadzanie mało innowacji w kolejnych generacjach smartfonów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung zaprezentuje swój składany smartfon już w listopadzie

 0