Samsung zoptymalizuje oprogramowanie telewizorów dla Xbox One X

Samsung zoptymalizuje oprogramowanie telewizorów dla Xbox One X

Samsung ogłosił właśnie podjęcie współpracy z Microsoftem. Koreański producent elektroniki zamierza wydać specjalną wersję oprogramowania do swych najnowszych telewizorów, usprawniającą obsługę nadchodzącej konsoli Xbox One X.

Aktualizacja dotyczy telewizorów z tegorocznej linii QLED. Jak twierdzi producent, odbiornik będzie mógł dzięki temu automatycznie wykryć Xboksa One X i zastosować odpowiednie ustawienia, co oznacza najprawdopodobniej bezobsługową aktywację Trybu Gry, minimalizującego opóźnienie wejścia (ang. input lag). Co więcej, nie wyklucza się też wprowadzenia dodatkowej automatyki związanej z obsługą HDR. Wprawdzie wszystkie wymienione funkcje już teraz znajdują się w menu telewizorów Samsunga, ale wskutek update'u wygoda ich użycia powinna ulec poprawie. Niestety póki co nie wiadomo, jak wszystkie te obietnice mają się do starszych modeli TV, np. zeszłorocznej serii KS, która także legitymuje się certyfikatem UHD Premium i teoretycznie oferuje zbliżone do młodszych pobratymców spektrum opcji.

Samsung zaktualizuje oprogramowanie telewizorów QLED o funkcję automatycznego wykrywania konsoli Xbox One X.

Warto dodać, że partnerstwo Samsunga i Microsoftu nie ogranicza się jedynie do aktualizacji oprogramowania. Amerykański koncern planuje bowiem posłużyć się telewizorami QLED w kampanii promocyjnej nadchodzącej konsoli. Możemy więc spodziewać się łączonych reklam, jak i obecności wyświetlaczy Samsunga na stanowiskach pokazowych Xboksa One X. Teoretycznie, w chwili obecnej partnerstwo dotyczy tylko rynku amerykańskiego, aczkolwiek ogłoszenie ze strony oddziałów europejskich wydaje się co najwyżej kwestią czasu. Tym bardziej, iż w przeszłości podobne umowy miały miejsce - choć miały zdecydowanie bardziej lokalną formę. Swego czasu kupując jeden z topowych telewizorów Samsunga w większych sieciach można było otrzymać konsolę Xbox One (pierwszej iteracji) za symboliczną złotówkę.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung zoptymalizuje oprogramowanie telewizorów dla Xbox One X

 0