Samsung zwiastuje Galaxy A8s z otoworem na przednią kamerkę zamiast notcha

Samsung zwiastuje Galaxy A8s z otoworem na przednią kamerkę zamiast notcha

Galaxy A8s ma być odpowiedzią Samsunga na notcha, czyli wcięcie w górnej części ekranu, które pozwala na umieszczenie w tym elemencie przedniej kamerki, głośnika i sensorów. W tym roku stał się on już niemal standardem na rynku telefonów i producenci androidowych modeli bardzo chętnie podążali drogą obraną przez iPhone’a X (choć trzeba pamiętać, że to Essential Phone jako pierwszy wprowadził to rozwiązanie), pomimo dużej krytyki sporej części użytkowników, którym pomysł ten nie przypadł do gustu. Z drugiej strony lider tego rynku, czyli Samsung, skutecznie ignorował notcha, rezygnując ze stosowania wcięcia w swoich modelach. Kiedy jednak chińscy producenci pokroju Oppo, Xiaomi czy Vivo starają się wyeliminować notcha ciekawymi rozwiązaniami, Samsung wciąż stosuje stare pomysły, co szybko odbiło się na krytyce koreańskiego giganta, któremu zarzucano brak innowacyjności. Firma zdaje sobie sprawę, że musi zmienić swoje podejście w tym aspekcie i w ramach rewitalizacji swojego mobilnego biznesu szykuje się do wypuszczenia nowych form swoich telefonów.

Galaxy A8s pochwalić będzie mógł się bezramkowym designem, ale zamiast korzystać z notcha, rozsuwanego czy wysuwanego mechanizmu, otrzyma… dziurkę w wyświetlaczu.

Samsung zwiastuje Galaxy A8s z otoworem na przednią kamerkę zamiast notcha

Rendery koncepcyjne

W trakcie specjalnej prezentacji modeli Galaxy A6s i Galaxy A9s przeznaczonych na rynek chiński (co ciekawe, A6s jest pierwszym smartfonem Samsunga, za produkcję którego nie odpowiada koreańska firma, ale chiński podwykonawca), koncern zwiastował nadejście bardzo interesującego telefonu Galaxy A8s. Ten pochwalić będzie mógł się bezramkowym designem, ale zamiast korzystać z notcha, rozsuwanego czy wysuwanego mechanizmu, otrzyma… dziurkę w wyświetlaczu. Ta kryć będzie przedni aparat do selfie. Poza tym jednym wyróżniającym elementem, Samsung nie był zbyt skory do ujawniania szczegółów na temat  Galaxy A8s, ale Stever Hemmerstoffer, którego uznać można za wiarygodne źródło informacji, potwierdził, że telefon dostępny będzie w trzech wersjach kolorystycznych (niebieskiej, zielonej i srebrnej), a pomimo faktu, że czytniki linii papilarnych wbudowane w ekran stają się coraz popularniejsze, to jednak takowy nie trafi do tego modelu.

Jak wynika z nieoficjalnych doniesień, Galaxy A8s będzie pierwszym smartfonem Samsunga wyposażonym w procesor Snapdragon 710 od Qualcomm, ale dostępne konfiguracje pamięci, zarówno RAM, jak i na dane, pozostają tajemnicą. Poza tym, telefon otrzymać ma relatywnie mały akumulator o pojemności 3000 mAh, a bardzo prawdopodobny jest także potrójny aparat tylny oraz system operacyjny Android 9 Pie już na starcie. Galaxy A8s trafić ma na rynek w styczniu przyszłego roku, co oznaczać może, że doczekamy się jego oficjalnej zapowiedzi jeszcze pod koniec grudnia lub też na targach CES 2019 w pierwszych dnia stycznia - druga opcja wydaje się być bardziej prawdopodobna, jeśli Samsunga zdecyduje się na międzynarodową premierę urządzenia i nie ograniczy się jedynie do Chin.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung zwiastuje Galaxy A8s z otoworem na przednią kamerkę zamiast notcha

 0