Samsung zwiastuje nową formę składanego smartfona

Samsung zwiastuje nową formę składanego smartfona

Pierwsze składane telefony, bazujące na elastycznych wyświetlaczach, dopiero zaczynają pojawiać się na rynku. Choć Samsung zaliczył dużą wpadkę przy okazji pierwotnej premiery modelu Galaxy Fold (ta musiała być szybko odwołana i przesunięta niemal o pół roku, ze względu na wady konstrukcyjne sprzętu), a urządzenie, które ostatecznie trafiło na rynek, posiada kilka istotnych wad (te zrzucić trzeba na typowe przypadłości wieku dziecięcego nowej technologii), to jednak koreański gigant się nie zraża i wciąż zamierza eksperymentować ze składanymi telefonami. Producent opublikował właśnie krótki zwiastun (poniżej) prezentujący nową formę składanego telefonu, który zdaje się sugerować, nad czym pracuje właśnie Samsung w swoich laboratoriach.  

Producent opublikował właśnie krótki zwiastun prezentujący nową formę składanego telefonu, który zdaje się prezentować, nad czym pracuje właśnie Samsung w swoich laboratoriach.  

 

Mówiąc w skrócie i najbardziej obrazowo, zdaje się, że przedsiębiorstwo pracuje obecnie nad nowoczesną wersją telefonu z klapką. W tym przypadku zamiast dwóch osobnych elementów połączonych widocznym zawiasem, wideo przedstawia wertykalnie składany smartfon zrobiony tylko z jednej części. Obudowa tego urządzenia zdaje się być elastyczna, a przynajmniej jej środkowa część, podobnie zresztą jak wyświetlacz. Trzeba jednak pamiętać, że o ile sam pomysł zdaje się być bardzo ciekawy, to jednak nie ma gwarancji, że Samsung zrealizuje koncept, robiąc z niego prawdziwy produkt. Sam zwiastun wydaje się być bardziej badaniem sytuacji i odbioru ze strony społeczności. Warto też odnotować, że nie musi to być jedyny pomysł na składany smartfon, nad którym pracuje obecnie firma, tym bardziej, że ta twierdzi, że bada „różne” idee.  

Zaprezentowana forma wydaje się być jednak bardzo interesująca, ponieważ w odróżnieniu od Galaxy Fold, który stanowi swoistą hybrydę między telefonem a tabletem, w tym przypadku otrzymalibyśmy sprzęt w rozmiarze typowego smartfona, który po złożeniu byłby bardzo kompaktowy. Co więcej, na wideo widać różne możliwości wykorzystania takiego formatu, w tym zgięcie go pod kątem 90 stopni i postawienie na blacie, by wygodnie oglądać filmy na ekranie bez konieczności trzymania urządzenia w ręku. Co ciekawe, z przecieków wynika, że Motorola może pracować nam podobnym smartfonem składanym na pół wertykalnie, który przywróci do życia markę Razr.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung zwiastuje nową formę składanego smartfona

 0