Samsungi Galaxy S8 będą drogie. Wyciekły ceny

Samsungi Galaxy S8 będą drogie. Wyciekły ceny

Już 29 marca Samsung ma zaprezentować nowe flagowce z serii Galaxy S. Właśnie wyciekły ich prawdopodobne ceny i nie jest dobrze. Galaxy S8 będą sporo droższe od zeszłorocznych modeli.

Już od jakiegoś czasu wiadomo, że Samsung zaprezentuje Galaxy S8 na specjalnie zwołanej konferencji, która będzie miała miejsce 29 marca w Nowym Jorku. Początkowo mówiło się o premierze na MWC w Barcelonie, ale podobno Koreańczycy chcieli przeprowadzić dodatkowe testy, aby mieć pewność, że nie powtórzy się sytuacja z Galaxy Note 7. Znamy także prawdopodobną specyfikację. Jak co roku będą to urządzenia z najwyższej półki, a to oznacza zastosowanie między innymi układów Snapdragon 835 lub Exynos 8895, ekranów Super AMOLED 2560 x 1440 pikseli oraz 4 GB pamięci RAM. Jednak tym razem przyjdzie nam za to zapłacić nieco więcej. Smartfony z serii Samsung Galaxy S zawsze były drogie, ale tym razem Koreańczycy chyba trochę przesadzili.

W tym roku Samsung także zaprezentuje dwa modele Galaxy S8, ale tym razem oba będą miały zakrzywione ekrany.

Samsung Galaxy S8

Do potencjalnych cen nowych Samsungów Galaxy S8 dotarł serwis GSMArena. Według redaktorów mniejszy model ma kosztować 799 euro. Tymczasem za wersję Plus, czyli z większym wyświetlaczem, przyjdzie nam zapłacić 899 euro. Dla porównania, rok temu flagowce urządzenia Samsunga kosztowały odpowiednio 699 euro za standardowy model oraz 799 euro za wersję Edge. Podwyżka z pewnością jest podyktowana tym, że tym razem Koreańczycy nie szykują standardowego wariantu smartfona. Oba modele mają być wyposażone w zakrzywione ekrany, których produkcja na pewno jest nieco droższa. Nie zmienia to jednak faktu, że ceny wydają się być mocno przesadzone. Aż 100 euro podwyżki z roku na rok to naprawdę spory skok, który może zniechęcić wielu fanów tej serii. Miejmy nadzieję, że te pogłoski pozostaną pogłoskami i jednak ceny będą nieco niższe.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsungi Galaxy S8 będą drogie. Wyciekły ceny

 0