SanDisk zaprezentował pendrive’a, który osiąga prędkości SSD

SanDisk zaprezentował pendrive’a, który osiąga prędkości SSD

SanDisk powiększy swoją ofertę zewnętrznych napędów flash, zwanych potocznie pendrive’ami. Najnowszy model Extreme Pro USB 3.1, według zapewnień producenta, osiąga transfery zarezerwowane dla dysków SSD.

Jak sama nazwa wskazuje, SanDisk Extreme Pro USB 3.1 wykorzystuje najnowszy interfejs USB 3.1. Dzięki temu, jak obiecuje producent, osiąga prędkość odczytu na poziomie 420 MB/s. Z kolei transfer w trakcie zapisywania danych wynosi 380 MB/s. SanDisk twierdzi, że wystarczy to na przesłanie filmu 4K w zaledwie 15 sekund. Może nie są to prędkości napędów M.2, ale trzeba przyznać, że zapowiedzi brzmią obiecująco.

SanDisk Extreme Pro USB 3.1 mieści się w eleganckiej, aluminiowej obudowie z chowaną wtyczką USB. Producent wyposażył pendrive’a w technologie zabezpieczające, w tym 128-bitowe szyfrowanie AES oraz RescuePro Deluxe, dzięki któremu można odzyskać przypadkowo usunięte pliki.

Pamięć dostępna będzie w dwóch wersjach – 128 GB oraz 256 GB. Do sprzedaży ma trafić jeszcze w tym miesiącu w sugerowanej cenie detalicznej 180 dolarów za pojemniejszy wariant. Jednak najprawdopodobniej finalna cena w sklepach będzie nieco niższa.

SanDisk Extreme Pro USB 3.1

Pokaż / Dodaj komentarze do: SanDisk zaprezentował pendrive’a, który osiąga prędkości SSD

 0