SAP odmawia zakończenia działalności w Rosji. Microsoft i Oracle milczą...

SAP odmawia zakończenia działalności w Rosji. Microsoft i Oracle milczą...

SAP nadal wspiera rosyjskie przedsiębiorstwa i organizacje rządowe w obliczu szalejącej wojny na Ukrainie. Niemiecki gigant oprogramowania sprzedał systemy dla przedsiębiorstw Sbierbankowi, Aeroflotowi i innym rosyjskim firmom, ale pomimo powszechnie potępianej inwazji na Ukrainę nadal wspiera takie instalacje.

W oświadczeniu wydanym w minionym tygodniu dyrektor generalny SAP Christian Klien powiedział: „Będziemy nadal obsługiwać naszych obecnych klientów w zakresie naszych zobowiązań wynikających z umów oraz w zakresie, w jakim pozwolą na to sankcje i ograniczenia kontroli eksportu, ale nie będziemy przyjmować nowych zamówień ani zabiegać o nowe zlecenia". SAP dostosuje się do ograniczeń eksportu nakładanych na Rosję, ale nic więcej. Oświadczenie to jest bezpośrednim apelem wicepremiera Ukrainy Mychajła Fiodorowa o zaprzestanie wspierania przez SAP rosyjskich organizacji, a także sprzedaży oprogramowania.  „Dziękujemy SAP za wstrzymanie sprzedaży w Rosji. To jednak nie wystarczy! Armia krwawego najeźdźcy nadal zabija naszą cywilną ludność. Prosimy o zaprzestanie wspierania produktów SAP, dopóki rosyjskie czołgi i rakiety zaatakują Ukrainę” – nawoływał na Twitterze.

SAP nie zamierza rezygnować z obecnie trwających zleceń od rosyjskich firm. Oracle i Microsoft, którzy mają liczne zamówienia m.in. od Sbierbank i Aeroflot odmówili odpowiedzi na temat obecnych wdrożeń.

W 2018 r. SAP poinformował, że Sberbank wdrożył swoje oprogramowanie SuccessFactors HR dla 23 000 pracowników, co jest największym ukończonym projektem chmury w Rosji, według największej firmy programistycznej w UE. Sbierbank jest w większości własnością państwa rosyjskiego. Aeroflot, wiodąca linia lotnicza w Rosji, poinformowała, że ​​w 2012 roku wdraża szereg systemów SAP, w tym platformę SAP HANA. SAP odmówił potwierdzenia, że ​​zakończył obsługę tych konkretnych instalacji.

Odpowiedzi o wsparcie dla istniejących wdrożeń odmówiło również Oracle, które sprzedało 170000 licencji systemu Siebel CRM dla Sbierbanku. Microsoft, który w zeszłym roku był na etapie wdrożeń usług w chmurze Azure i Power Bi dla rosyjskich gigantów jak sieć sklepów Magnit, również nie udzielił odpowiedzi o sytuację z obecnymi klientami. W grudniu 2020 r. Microsoft oświadczył, że współpracował z Sbierbankiem w celu opracowania systemu sztucznej inteligencji, który, jak twierdził, uczy „robotów manipulowania obiektami fizycznymi o niestabilnym kształcie w prawie taki sam sposób, jak ludzie”.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: SAP odmawia zakończenia działalności w Rosji. Microsoft i Oracle milczą...

 0