Sapphire prezentuje karty Nitro+ Radeon RX Vega 64 oraz Vega 56

Sapphire prezentuje karty Nitro+ Radeon RX Vega 64 oraz Vega 56

Firma Sapphire Technology rozszerza ofertę kart graficznych Nitro+ o modele Nitro+ Radeon RX Vega 64 Limited Edition oraz Vega 56 Limited Edition. Są one fabrycznie podkręcone względem wersji referencyjnych.

Obie karty zostały fabrycznie przetaktowane – model Nitro+ RX Vega 64 bazuje na procesorze graficznym o 4096 procesach strumieniowych oraz pracuje z taktowaniem zegara 1611 MHz w trybie Boost. W przypadku modelu Nitro+ RX Vega 56 układ dysponuje 3584 procesorami strumieniowymi taktowanymi w trybie Boost z częstotliwością 1572 MHz. Oba modele wyposażono w pamięć o wielkości 8 GB, jednak ich taktowanie się różni: w modelu Vega 64 jest to 945 MHz, a w modelu Vega 56 800 MHz. Dzięki takim parametrom oba modele osiągają nawet o 7% wyższą liczbę klatek na sekundę w porównaniu do kart referencyjnych. Ponadto za pomocą przełącznika umieszczonego przy śledziu karty możemy z łatwością przełączyć obie karty ma drugą kość BIOS w celu oszczędzania energii.

Oba modele osiągają nawet o 7% wyższą liczbę klatek na sekundę w porównaniu do kart referencyjnych

Niereferencyjny system chłodzenia zastosowany w obu nowych kartach Nitro+ RX Vega jest najskuteczniejszym z dostępnych dotychczas rozwiązań firmy Sapphire – ich najnowsze rozwiązania są w stanie zapewnić nawet o 5°C niższą temperaturę rdzenia graficznego i pamięci HBM2. Ponadto dzięki technologii Sapphire Quick Connect 2 możemy w wygodny sposób demontować wentylatory w celu czyszczenia radiatora bądź ich wymiany. Dodatkowo rozszerzono i usprawniono system Nitro Glow i teraz za pomocą diod RGB LED podświetlone są dwie akrylowe wstawki wokół lewego i prawego wentylatora, logo Sapphire na szczycie systemu chłodzenia i logo Nitro z tyłu karty. Wisienką na torcie jest konkurs organizowany przez Sapphire, w którym można wygrać jedną z tych kart. Jeśli chcecie zostać posiadaczami Sapphire Nitro+ Radeon RX Vega 64 Limited Edition koniecznie odwiedźcie stronę Sapphire.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sapphire prezentuje karty Nitro+ Radeon RX Vega 64 oraz Vega 56

 0