SAPPHIRE przedstawia limitowaną kartę Radeon RX 7700 XT PURE Frostpunk 2 Edition

SAPPHIRE przedstawia limitowaną kartę Radeon RX 7700 XT PURE Frostpunk 2 Edition

SAPPHIRE przygotowało specjalną kartę graficzną dla fanów Frostpunka. W związku ze zbliżającą się premierą gry powstał model nawiązujący swoim wyglądem do jej świata. Do kompletu dołączane są też ciekawe akcesoria oraz kod na wersję Deluxe gry.

 

SAPPHIRE przedstawiło swoją nową kartę graficzną. We współpracy z 11 bit studios powstał limitowany model PURE Radeon RX 7700 XT Frostpunk 2 Edition. Karta swoim wyglądam wpasowuje się rzecz jasna w świat samej gry. Utrzymano ją w śnieżnej kolorystyce z backplate mającym nawiązywać do elementów otoczenia powstałych na skutek działającego przemysłu.

Specjalne wykończenie karty i wyjątkowe opakowanie to jednak nie wszystko. Do kompletu z modelem SAPPHIRE PURE Radeon RX 7700 XT Frostpunk 2 Edition dołączane są także akcesoria.

Nie zabrakło też pewnego akcentu dla fanów podświetlenia. Pod logiem SAPPHIRE ukryte zostały diody ARGB, które domyślnie podświetlają je na kolor pomarańczowy, co znów odnosi się do Frostpunk 2. Diody można jednak wyłączyć lub też dostosować pod swoje preferencje. Jak na edycję limitowaną przystało, karta zamknięta jest również w specjalnie przygotowanym pudełku.

Jeśli chodzi o sam układ chłodzenia to mamy tutaj do czynienia z konstrukcją, którą producent nazywa Tri-X. Oznaczenie to nie wzięło się znikąd, bowiem karta wyposażona jest w 3 wentylatory. Oczywiście i one są białe. Należy też dodać, że ciepło z procesora graficznego, pamięci oraz elementów odpowiedzialnych za zasilanie odbiera zestaw pięciu rurek cieplnych. Zasilanie jest natomiast doprowadzane przez dwa 8-pinowe złącza PCIe. Dokładne wymiary tego modelu to 320 x 128,75 x 52,57 mm. W obudowie zajmie 2,5 slota. 

Po wyjęciu z pudełka karta pracuje z taktowaniem Boost do 2584 MHz. Producent dokonał zatem fabrycznego OC zwiększając zegar o 40 MHz względem referencyjnej wersji. 

SAPPHIRE chwali się także wykorzystaniem 14-fazowej sekcji zasilania, bezpieczników chroniących 8-pinowe złącza oraz kondensatorów polimerowo-aluminiowych. Jeśli chodzi o wyjścia obrazu to w tym modelu zdecydowano się na dwa HDMI 2.1a oraz dwa DisplayPort 2.1.

Ciekawe akcesoria i kod na edycję Deluxe

Specjalne wykończenie karty i wyjątkowe opakowanie to jednak nie wszystko. Do kompletu z modelem SAPPHIRE PURE Radeon RX 7700 XT Frostpunk 2 Edition dołączane są także akcesoria. Dokładniej mówiąc w zestawie odnajdziemy trzy emaliowane przypinki, trzy nakładki na przełączniki klawiatury (keycapy) wraz z narzędziem do ich ściągania oraz kod na edycję Deluxe Frostpunk 2.

Dzięki edycji Deluxa można cieszyć się dostępem do trybu fabularnego gry na 72 godziny przed jego normalną premierą. W pudełku znajduje się też biały wspornik w kształcie litery L. SAPPHIRE PURE Radeon RX 7700 XT Frostpunk 2 Edition trafi do sprzedaży w lipcu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: SAPPHIRE przedstawia limitowaną kartę Radeon RX 7700 XT PURE Frostpunk 2 Edition

 0