Sapphire Pulse Radeon RX Vega 56 - nadchodzi nowa autorska wersja karty AMD

Sapphire Pulse Radeon RX Vega 56 - nadchodzi nowa autorska wersja karty AMD

Autorskie karty graficzne Radeon RX Vega wciąż są taką rzadkością, że donosimy praktyczne o każdym modelu, który pojawi się w sieci i nie inaczej jest tym razem.

Nową propozycję bazującą na ostatnich high-ednowych GPU od AMD szykuje chiński producent Sapphire. Co prawda ten zaprezentował już pod koniec 2017 roku fabrycznie podkręcone karty NITRO+ Radeon RX Vega, ale tym razem firma przygotowała przynajmniej jeden nowy model z tańszej serii Pulse, który powinien stanowić alternatywę dla NITRO+. Jeśli łudzicie się jednak, że jego cena będzie przystępna czy też oscyluje wokół sugerowanej przez AMD kwoty, to nic z tego. Zacznijmy jednak od tego, że Sapphire Pulse Radeon RX Vega 56 ujawniony został przez niemiecki sklep Alternate, który zamieścił tę kartę w swojej ofercie wraz z oficjalnymi renderami oraz specyfikacją.

Sapphire szykuje kolejną autorską wersję Radeon RX Vega, ale ceny tych kart wciąż nie zachęcają do zakupu

Zacznijmy od częstotliwości taktowania GPU, które wynoszą tu bazowo 1208 MHz (+ 52 MHz względem referenta) oraz 1512 MHz w trybie Boost (+ 41 MHz względem referenta). 8 GB pamięci HBM2 pracuje zaś ze standardową prędkością 800 MHz. Sapphire Pulse Radeon RX Vega 56 to trzyslotowa konstrukcja, która mierzy 28 cm długości. Jeśli zaś chodzi o system chłodzenia, to możemy liczyć na dwa 95 mm wentylatory Dual-X, dwa aluminiowe radiatory połączone z 4 rurkami cieplnymi oraz backplate, który jednocześnie usztywnia konstrukcję. Warto dodać, że karta do działania wymaga podpięcia dwóch 8-pinowych złącz zasilających, natomiast na śledziu znajdziemy port HDMI 2.0b oraz trzy DisplayPort 1.4. Karta trafić ma do sprzedaży w pierwszych dniach lutego i wyceniona została przez Alternate na aż 789 EUR. Tak wysoka kwota spowodowana jest zapewne dużym wzrostem cen kart graficznych, jaki odnotować można ostatnio na rynku.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sapphire Pulse Radeon RX Vega 56 - nadchodzi nowa autorska wersja karty AMD

 0