Sapphire Radeon RX 480 Nitro uchwycony na zdjęciach

Sapphire Radeon RX 480 Nitro uchwycony na zdjęciach

W Internecie właśnie pojawiły się pierwsze zdjęcia autorskiej wersji Radeona RX 480, a precyzując - modelu Nitro w wykonaniu chińskiej firmy Sapphire. Fotografie nie są pierwszorzędnej jakości, ale widać na nich liczne zmiany, jakie inżynierowie Sapphire poczynili względem produktów ubiegłej generacji. Można także dowiedzieć się conieco o nowym systemie chłodzenia.

Zobacz: Wynik wydajności Radeona RX 480 przyłapany w bazie 3DMarka. Jest moc

Widoczna na zdjęciach, karta posiada srebrną obudowę schładzacza, prawdopodobnie wykonaną z metalu, którą zdobi dodatkowo charakterystyczna perforacja. Wentylatory wyraźnie wystają poza obrys śledzia, co sugeruje, że są to jednostki cechujące się 100-milimetrową średnicą. Przypatrując się uważnie lukom pomiędzy poszczególnymi łopatkami, dostrzec można też gęsto ulokowane finy i niklowany ciepłowód. Z kolei na krawędzi znajdziemy logo Sapphire, które według źródła jest podświetlone diodami LED i zmienia kolor w zależności od temperatury rdzenia graficznego.

Przypominam: karty z serii RX 480 powinny trafić do sklepów już 29 czerwca, w dwóch wariantach - 8 oraz 4 GB. Nie wiadomo czy niniejsza data dotyczy wyłącznie konstrukcji referencyjnych, czy tego dnia ujrzymy także prezentowanego powyżej Sapphire'a.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sapphire Radeon RX 480 Nitro uchwycony na zdjęciach

 0