Sapphire RX 470 Nitro+ OC - oficjalna zapowiedź i ceny

Sapphire RX 470 Nitro+ OC - oficjalna zapowiedź i ceny

Sapphire oficjalnie zapowiedziało Radeona RX 470 w autorskim wydaniu Nitro+. Konstrukcja jest łudząco podobna do analogicznego modelu RX-a 480. Tyle tylko, że zamiast układu Ellesmere XT, na jej pokładzie znajdziemy uboższą wariację Pro, co oczywiście nikogo nie powinno dziwić. Producent ujawnił szczegóły dotyczące budowy karty i taktowań, a także sugerowaną cenę detaliczną. Przyznam bez ogródek, że akcelerator jest... dość drogi.

RX 470 Nitro+ został wyposażony w układ chłodzenia znany z RX-a 480 Nitro+. Znajdziemy tu zatem radiator o wymownej nazwie Dual-X z dwoma wentylatorami osiowymi i systemem Quick Connect, który pozwala wyciągnąć jednostki tłoczące w celu wyczyszczenia żeber, bądź sprawnej wymiany na wypadek usterki. Oczywiście maskownica ozdobiona jest logo RGB podświetlanym w skali RGB, a sam laminat uzbrojono w gniazdo zasilania PCIe 8-pin, podczas gdy referent posiada 6-pinówkę.

Co ciekawe, sprzęt trafi na rynek w dwóch wersjach różniących się ilością pamięci graficznej: 4 GB oraz 8 GB. Paradoksalnie, taktowanie rdzenia teoretycznie uboższego 4-gigabajtowca ustalono wyżej, dokładnie na 1143 MHz. Odmiana z podwojoną pamięcią pracuje domyślnie z częstotliwością 1121 MHz, czyli marginalnie niższą. Ewentualne różnice powinien jednak nadrobić VRAM, bo ten w modelu z 4 GB GDDR5 ustawiono na 1750 MHz. Wartość dla bogatszej odmiany jest wyższa o 250 MHz.

Niestety, jak już zdążyłem wspomnieć, sugerowane ceny detaliczne nie zachęcają. Za podstawową wersję Sapphire życzy sobie 1045 złotych, zaś model z podwojoną pamięcią to wydatek rzędu 1215 złotych.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sapphire RX 470 Nitro+ OC - oficjalna zapowiedź i ceny

 0