Sapphire RX 6900 XT NITRO+ Special Edition trafia do użytkowników. Karta skrywa niespodziankę...

Sapphire RX 6900 XT NITRO+ Special Edition trafia do użytkowników. Karta skrywa niespodziankę...

Firma Sapphire niedawno wypuściła nową kartę graficzną Radeon RX 6900 XT NITRO+ Special Edition, a użytkownicy, którzy otrzymali pierwsze egzemplarze, donoszą o zaskakującym odkryciu. Nowe karty premium, są trudne do zdobycia, a teraz zainteresowanie nimi może jeszcze wzrosnąć. Okazuje się, że wersja NITRO + Special Edition ma w rzeczywistości tę samą płytkę drukowaną, co TOXIC Extreme, czyli flagowy model Radeona RX 6900 XT. Sapphire Radeon RX 6900 XT NITRO+ Special Edition jest ulepszonym wariantem oryginalnego NITRO +, który został wprowadzony na rynek jakiś czas temu.

Sapphire Radeon RX 6900 XT NITRO+ Special Edition trafia do pierwszych użytkowników. Okazuje się, że karta to właściwie TOXIC z niższym taktowaniem.

Sapphire Radeon RX 6900 XT Toxic Extreme otrzymuje zasilanie przez dwa 8-pinowe i jedno 6-pinowe złącze. Płytka drukowana to prawdziwy potwór, na którym znajduje się aż 18 faz VRM, z których 14 jest przeznaczonych dla GPU, 2 dla VRAM i 2 dla SOC. Sapphire wykorzystuje kontroler Infineon XDPE132G5D dla GPU, podczas gdy pamięć GDDR6 jest zasilana przez kontroler Rectifier IR35217. Karta Toxic Extreme oferuje prędkości do 2,7 GHz+, co jest obecnie wariantem z najwyższym taktowaniem na rynku. Pomimo tego samego projektu płytki, zegar boost NITRO+ SE jest znacznie niższy - maksymalnie 2365 MHz. Gdyby udało się znaleźć kompatybilny blok wodny, ten model powinien również być w stanie osiągnąć prędkości zegara na poziomie wariantu TOXIC.

Zaskakujące jest, że Sapphire wysyła PCB z wersji kart TOXIC w kartach NITRO+. Użytkownicy będą jednak z pewnością zadowoleni z tego faktu, wyciągając z tych kart wszystko, co możliwe. Karty Navi 21 XTXH osiągały 3,3 GHz podczas przetaktowywania i nie zdziwimy się, jeśli rekordy te niedługo zostaną pobite. Ponowne wykorzystanie PCB dla innego modelu Sapphire nie powinno być zaskoczeniem, ponieważ jest to dość powszechne również wśród innych producentów, jednak fakt, że na płytce nadal jest napisane "TOXIC", może budzić zdumienie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sapphire RX 6900 XT NITRO+ Special Edition trafia do użytkowników. Karta skrywa niespodziankę...

 0