Satya Nadella potwierdza, że Microsoft pracuje nad nową generacją Windowsa

Satya Nadella potwierdza, że Microsoft pracuje nad nową generacją Windowsa

Microsoft pracuje nad wersją systemu Windows, którą planuje szczegółowo przedstawić w najbliższej przyszłości. „Wkrótce udostępnimy jedną z najważniejszych aktualizacji systemu Windows z ostatniej dekady, aby odblokować większe możliwości ekonomiczne dla programistów i twórców” - powiedział dyrektor generalny Microsoft, Satya Nadella, w trakcie swojego przemówienia na Build 2021. Szef giganta z Redmond przyznał, że osobiście testował najnowszą wersję systemu operacyjnego przez ostatnie kilka miesięcy. „Jestem niesamowicie podekscytowany następną generacją systemu Windows” - powiedział. My na chwilę obecną musimy obejść się smakiem i poczekać na oficjalną zapowiedź nowej wersji Windowsa. 

Jestem niesamowicie podekscytowany następną generacją systemu Windows - powiedział szef Microsoftu.

Satya Nadella potwierdza, że Microsoft pracuje nad nową generacją Windowsa

„Stworzymy więcej możliwości dla każdego programisty Windows i powitamy każdego twórcę, który szuka najbardziej innowacyjnej, nowej, otwartej platformy do tworzenia i dystrybucji aplikacji oraz zarabiania na nich” - dodał Nadella. Jak wskazuje The Verge, komentarze Nadelli wydają się potwierdzać niedawne doniesienia, które mówiły, że Microsoft pracuje nad zaktualizowaną wersją Microsoft Store, zapewniającą programistom większą elastyczność, jeśli chodzi o dystrybucję ich oprogramowania. Wśród zmian, które firma podobno planowała, znajdować ma się umożliwienie firmom korzystania z własnego systemu płatności w celu pobierania opłat za zakupy w aplikacji. To coś, co pozwoliłoby programistom uniknąć dzielenia się przychodami i swoisty prztyczek w nos Apple, które właśnie toczy spór sądowy w tej kwestii z Epic Games. 

Ta swoista zapowiedź pojawia się zaledwie tydzień po tym, jak Microsoft potwierdził, że kończy rozwój systemu Windows 10X, odchudzonej wersji systemu operacyjnego przeznaczonej dla urządzeń z dwoma ekranami. Microsoft powiedział, że zintegruje elementy systemu Windows 10X z właściwym systemem Windows 10. Przynajmniej niektóre zmiany interfejsu, które Microsoft pilotował w systemie Windows 10X, mają trafić do systemu Windows 10 wraz z aktualizacją Sun Valley jeszcze w tym roku. Warto dodać, że fakt, że Nadella używa określenia „nowa generacja Windowsa”, a nie Windowsa 10 zdaje się sugerować, że może chodzić o zupełnie nową edycję tego popularnego OS, ale to tylko spekulacje. Lepiej więc poczekać na obiecywaną „wkrótce” zapowiedź. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Satya Nadella potwierdza, że Microsoft pracuje nad nową generacją Windowsa

 0