Scalperzy tracą zainteresowanie konsolą PlayStation 5

Scalperzy tracą zainteresowanie konsolą PlayStation 5

Scalperzy swego czasu dali się we znaki graczom, którzy chcieli kupić konsolę PlayStation 5 i zderzyli się ze ścianą w postaci zawyżonej ceny. Jest dobra wiadomość, bowiem domorośli biznesmeni przestają interesować się konsolą Sony.

Za wysokie ceny w pewnym stopniu odpowiadają też scalperzy, którzy za pomocą botów wykupują konsole PS5, by następnie sprzedać je drożej w serwisach aukcyjnych, co niekorzystnie odbija się na klientach, którzy nie mogą dostać urządzenia w sugerowanej cenie producenta. Najwyraźniej scaleprzy przestają interesować się PlayStation 5. Jak ujawnia firma Netacea PS5 po raz pierwszy od premiery w 2020 r. wypadło z pierwszej trójki kluczowych produktów dla scalperów. Nadal jednak pozostaje w pierwszej piątce, więc jest ważnym celem dla handlarzy, mimo iż zainteresowanie w pewnym stopniu spadło. Jak działają boty scalperów?

Scalperzy w pewnym stopniu stracili zainteresowanie PlayStation 5.

Boty zaprojektowano tak, by znajdowały produkty zaraz po dodaniu je na stronę internetową, a następnie kupowały je szybciej niż jest to w stanie zrobić człowiek. Dzięki temu scalper wchodzi w posiadanie dostępnej puli danego sprzętu i może sprzedać go po wyższej cenie. Zgodnie z danymi Netacea pięcioma najbardziej pożądanymi produktami przez scalperów od lipca do września 2022 roku były: Adidas Yeezy Slide Bone, Nike Dunk Low Panda, Panini Donruss Optic Football Trading Cards, PlayStation 5 oraz Jordan 1 Retro Low OG UNC.

"Po raz pierwszy PlayStation 5 nie znalazło się w pierwszej trójce w naszym Indeksie, co odzwierciedla nieznaczną redukcję botów atakujących konsolę z powodu wzrostów zapasów. Jednak wartość odsprzedaży pozostała stabilna, z zaledwie 2% spadkiem od ostatniego kwartału" – napisano w raporcie Netacea. W ostatnich latach wiele krajów próbowało powstrzymać skalpowanie za pomocą botów. Na liście takich państw są Wielka Brytania i Stany Zjednoczone.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Scalperzy tracą zainteresowanie konsolą PlayStation 5

 0