Scenarzysta Chris Avellone oskarżony o napaści i molestowanie seksualne

Scenarzysta Chris Avellone oskarżony o napaści i molestowanie seksualne

Popularny scenarzysta z branży gier, Chris Avellone, został oskarżony o bycie drapieżnikiem seksualnym, napaści na tle seksualnym i molestowanie po wywiadzie dla IGN, którego udzielił wraz z Emily Grace Buck, z którą pracował nad nadchodzącą grą RPG The Waylanders. Pod tweetem na temat wywiadu pojawił się wpis Karissy, która opisała swoje doświadczenia z Avellonem na konwencie, wskazując na jego zachowanie względem jej, ale także innych kobiet. „ZERO zainteresowania czymkolwiek od faceta, który spędzie tyle czasu żerując na młodych kobietach (bez sprawdzania wieku), upija je i zabiera do pokoju hotelowego, pojawia się na panelach spóźniony i skacowany, jeśli w ogóle się pojawia i traktuje fanów/kolegów z branży TAK okropnie. Był nawet na czarnej liście przynajmniej jednego dużego konwentu” - napisała Karissa (ta zrezygnowała z podawania nazwiska po tym, jak upubliczniła te informacje i zaczęła otrzymywać pogróżki ze śmiercią).

Kultowy scenarzysta Chris Avellone został oskarżony o bycie drapieżnikiem seksualnym, napaści na tle seksualnym i molestowanie przez kilka kobiet. 

Kobieta podała następnie więcej szczegółów swojego nieprzyjemnego zajścia z Avellonem, kiedy to scenarzysta ją upił do nieprzytomności i próbował się na nią rzucić, ale twierdzi, że była też świadkiem podobnego zachowania Chrisa względem innych kobiet w trakcie tego wydarzenia i w końcu poinformowała, wraz ze wsparciem dwóch mężczyzn, o jego zachowaniu organizatorów, którzy od razu wpisali go na czarną listę. Karissa podaje, że po tym jak w końcu został zwolniony przez swojego pracodawcę, przeniósł się do innych studiów, pracował nad innymi projektami i pojawiał się na innych konwentach, aż w końcu przestali go zapraszać. Po ujawnieniu tych informacji w sieci zaczęły pojawiać się oskarżenia ze strony innych kobiet, które przywołują podobne zachowania Avellone’a z poprzednich lat, w tym niestosowne SMSy z propozycjami seksualnymi czy zachowania „podstępnego seksualnego drapieżnika”, jak określiła to jedna z osób. Avellone zdaje sobie sprawę z oskarżeń i jak przekonuje nie miał świadomości, że robi coś złego i że te zarzuty zaskoczyły go. „Nigdy nie chciałem zrobić ci krzywdy… i myślałem, że nasze relacje zakończyły się dobrze. Jeśli nie mogę nic zrobić, by przeprosić, rozumiem” - napisał w odpowiedzi na post Karissy    

Po tym jak informacje te wyszły na światło dzienne, Emily Grace Buck napisała, że kontrakt scenarzysty na The Waylanders wygasł w ubiegłym tygodniu, a jego wkład w grę był podobno niewielki, ale i tak sprawdzi wszystkie jego sceny. Gato Salvaje Studio (twórcy The Waylanders) podkreślili, że traktują tego typu oskarżenia bardzo poważnie i potępiają tego typu zachowania. Wydawca Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, czyli Paradox Interactive, także zdystansowało się od Avellone, podkreślając, że pracował nad ich tytułem bardzo krótko. Z kolei polski Techland, który współpracował ze słynnym scenarzystą przy Dying Light 2, poinformował, że właśnie zakończył tę współpracę, zapewniając, że nie tolerują tego typu zachowań. Przypominamy, że Chris Avellone to scenarzysta takich kultowych tytułów jak Planescape: Torment, Neverwinter Nights 2 czy też starszy projektant Fallout: New Vegas.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: Scenarzysta Chris Avellone oskarżony o napaści i molestowanie seksualne

 0