Scenarzystka dwóch ostatnich gier Tomb Raider nie napisze nowych przygód Lary Croft

Scenarzystka dwóch ostatnich gier Tomb Raider nie napisze nowych przygód Lary Croft

Córka słynnego pisarza fantasy, Terry'ego Pratchetta, właśnie pożegnała się ze studiem Crystal Dynamics, w którym pełniła funkcję scenarzystki dwóch najnowszych odsłon serii Tomb Raider.

O odejściu Pratchett poinformowały wspólnie sama pisarka, jak i Crystal Dynamics za pośrednictwem oficjalnego bloga marki Tomb Raider. Następnie wiadomość powędrowała na oficjalne konta Twittera autorki i gry. Cytowanym powodem rozstania się pisarki z amerykańskim studiem była chęć "spróbowania nowych przygód, niezwiązanych z serią Tomb Raider".

Rhianna Pratchett pełniła kluczową rolę w zredefiniowaniu postaci Lary Croft, która przeszła drastyczną transformację w dwóch ostatnich częściach, Tomb Raider z 2013 i Rise of the Tomb Raider z 2015 roku. Obydwie gry cieszyły się ogromnym uznaniem wśród krytyków, którzy cenili nie tylko rozgrywkę, ale też odegraną przez Camillę Luddington postać Lary Croft.

Autorka fabuły dwóch ostatnich Tomb Raiderów nie zdradziła, nad czym teraz będzie pracować, lecz w ciepłych słowach podziękowała Crystal Dynamics za współpracę i powiedziała, że będzie bardzo tęsknić za Larą.

Pratchett nie powinna raczej rozpaczać z powodu braku perspektyw na przyszłość. W swoim CV może wpisać takie tytuły, jak: BioShock: Infinite, Mirror's Edge i Heavenly Sword.

Rise of the Tomb Raider

Pokaż / Dodaj komentarze do: Scenarzystka dwóch ostatnich gier Tomb Raider nie napisze nowych przygód Lary Croft

 0