Scythe przedstawia Ninja 5 z dwoma wentylatorami Dual Kaze Flex 120

 Scythe przedstawia Ninja 5 z dwoma wentylatorami Dual Kaze Flex 120

Znany i uznany producent układów chłodzenia Scythe zapowiedział wprowadzenie na rynek najnowszej wersji radiatorów z rodziny Ninja. Jest to już piąta generacja tych radiatorów, jednak mimo wprowadzanych zmian, zachowano wciąż ten sam potężny rozmiar.

W przeciwieństwie do innych radiatorów, seria Ninja oparta jest o kształt kwadratu, co sprawia że z każdej strony posiada dokładnie ten sam wymiar.Oznacza to, że użytkownicy mogą zamontować wentylatory z każdej strony, zależnie od posiadanej obudowy i zainstalowanych innych podzespołów. Jest to również powodem, dla którego aluminiowe finy radiatora są otwarte z każdej strony, by powietrze miało swobodny przepływ w każdym z kierunków. Ciepło odbierane jest z procesora i dystrybuowane za pomocą rurek cieplnych do każdego z czterech narożników wieży. Przez radiator przechodzi aż 12 rurek, co oznacza, że na każdy z narożników przypadają po 3 ciepłowody.  W przeciwieństwie do modelu Ninja 4, nowy radiator Ninja 5 dostarczany jest z parą wentylatorów Kaze Flex 120 PWM. Pozwala to na stworzenie konfiguracji gdzie jeden z wentylatorów tłoczy powietrze, a drugi wyciąga je na zewnątrz, zaraz po wyjęciu elementów z pudełka.

Ninja 5 to kolejna odsłona cenionego systemu chłodzenia

Co więcej w zestawie znalazła się najnowsza generacja wentylatorów Kaze Flex 120, która jest flagową serią tego producenta. W najnowszej rewizji zastosowano uszczelnione precyzyjne łożysko olejowe, które według producenta ma zapewnić bezgłośną pracę i zapewnić długie, bezproblemowe działanie. Żywotność łożyska wynosi 120000 godzin (MTTF). Dwa sporej wielkości wentylatory powodują, że ten i tak potężnych rozmiarów radiator staje się jeszcze większy. Mając na uwadze, że może to powodować ograniczenia w kompatybilności z pamięciami RAM, na których umieszczono wyższe radiatory chłodzące, producent przyciął finy na dole radiatora. Uzyskana w ten sposób przestrzeń pozwala na montaż z większością modułów pamięci. Producent zapewnia kompatybilnośść ze wszystkimi współczesnymi podstawkami: Intel  LGA775, LGA1150, LGA1155, LGA1156, LGA1366, LGA2011, 2011-v3, LGA2066 oraz AMD  AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM1, FM2, FM2+i AM4. Całość razem z zapinkami do wentylatorów i pastą termoprzewodzącą wyceniono na 45 euro.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Scythe przedstawia Ninja 5 z dwoma wentylatorami Dual Kaze Flex 120

 0