Sea of Thieves Deluxe Edition za 20 zł. Microsoft znowu dał ciała!

Sea of Thieves Deluxe Edition za 20 zł. Microsoft znowu dał ciała!

Sea of Thieves Deluxe Edition za 20 zł w aplikacji Xbox? Brzmi jak scam? Cóż, wygląda jednak na to, że ktoś się po prostu pomylił, bo w węgierskiej wersji Xboksa grę można nabyć już za 1700 forintów.

Gry są dziś relatywnie drogą rozrywką i daleko szukać dowodów na to nie trzeba, bo ostatnie podwyżki cen skutecznie zniechęcają wielu użytkowników na świecie - tym bardziej młodych w Polsce. Cóż, takie mamy realia i należy się do tego dostosować, ale wygląda na to, że niezapowiedzianą "promocją" objęto nowe wydanie popularnej gry o piratach, czyli Sea of Thieves. W węgierskim sklepie Xbox można ją zakupić już za 1700 forintów, co w przeliczeniu na złotówki daje nam... niecałe 20 zł. Jest to ewidentny błąd przy ustawianiu końcowej ceny produktu i nie trzeba się zbytnio nad tym zastanawiać, żeby na taki stan rzeczy znaleźć dowody. Otóż 1700 forintów to ok. 20 zł, a u nas ta sama gra, w tym samym wydaniu kosztuje ok. 219 zł, a więc ktoś po prostu zapomniał u Węgrów dopisać jednego zera. Co ciekawe, jeśli posiadacie już GamePassa, grę kupicie za 1340 forintów, a zatem ok. 16-17 zł.

Microsoft dał ciała. Sea of Thieves w węgierskim sklepie Xbox dostępny za 17 zł.

Forint

Czy działa? Zakup w węgierskiej wersji aplikacji Xbox jak najbardziej działa, nawet jeśli łączymy się z tamtejszym sklepem z Polski. Po prostu wymagane jest jedynie przewalutowanie. Czy warto kupić? Cóż.. w przeszłości mieliśmy już do czynienia z takimi błędami, bo na przykład za 7 zł mogliśmy nabyć Forzę Horizon 5, która jednak dość szybko poznikała z kont zainteresowanych "promocją" użytkowników. Z pewnych, nieoficjalnych źródeł, jakim jest "wierz mi, tak było" dowiedzieliśmy się, że nie wszystkie wersje Forzy poznikały z kont. Otóż, jeśli zdecydowałeś się kupić klucz jako podarunek, a nie kupiłeś gry przypisanej automatycznie do konta, wówczas gra pozostawała nietknięta - i pozostaje do dziś.

Oczywiście nie namawiamy Was do takiej cebuli, a jedynie informujemy, że aktualnie można coś takiego wykonać. Decyzję pozostawiamy Wam i życzymy wyłącznie dobrych łupów oraz pełnych skrzyń skarbów!

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sea of Thieves Deluxe Edition za 20 zł. Microsoft znowu dał ciała!

 0