Sea of Thieves: wspólne bitwy morskie na Xbox One i Windows 10

Sea of Thieves: wspólne bitwy morskie na Xbox One i Windows 10

Studio Rare potwierdziło – Sea of Thieves w przyszłości będzie grą multiplatformową łączącą graczy PC oraz Xbox One.

Główny projektant Ted Timmins oraz producent wykonawczy Joe Neate ogłosili, że gracze PC (Windows 10) będą mogli zagrać wspólnie w Sea of Thieves wraz ze społecznością konsolowych fanów posiadających Xbox One (S) oraz Xbox One X. Funkcja zostanie udostępniona wraz z premierą gry, która planowana jest na początek roku 2018. Jak wiadomo, multiplatformowość wiążę się zazwyczaj z dużą ilością pracy nad balansem rozgrywki. Wie o tym także wydawnictwo Rare, które jak mówi Timmins – pamięta o utrzymaniu równowagi w grze pomiędzy PC-towcami a konsolowcami. Zespół nieustannie pracuje nad wyrównaniem szans obu społeczności, aby rozgrywka sprawiała jednakową przyjemność bez względu na platformę, z której korzystamy.

W Sea of Thieves na graczy czekać będzie multiplatformowość – gracze PC-tów będą mogli rywalizować z posiadaczami Xboxa.

Jak donosi Timmins – testując ich produkcję w ostatnich miesiącach, zauważają, że gracze komputerów osobistych są o 4,5% skuteczniejsi w zabijaniu szkieletów od graczy Xboxa. Jest to już bardzo niewielka różnica, która podobno cały czas ma być monitorowana i w miarę możliwości niwelowana. Większy problem pojawia się przy próbie zbilansowania trybu PvP – jednak i w tym przypadku wydawnictwo Rare nie widzi przeszkód. Studia projektowe współpracują ze sobą, zrównując rozgrywkę na Xbox oraz PC do jednakowego poziomu. W ramach ciekawostki dodam, że twórcy Sea of Thieves ujawnili również „interesującą” funkcję – w grze będziemy mogli zwymiotować do wiadra, po czym wylać całą zawartość na oponenta. A was co przekonuje bardziej? Crossplay czy może nowa funkcja z wiadrem?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sea of Thieves: wspólne bitwy morskie na Xbox One i Windows 10

 0