Sea of Thieves zmierza na Steam

Sea of Thieves zmierza na Steam

Sea of Thieves trafiło dwa lata temu na PC oraz Xbox One i jest aktualnie dystrybuowane za pośrednictwem Microsoft Store. Gra pojawi się również na Steam co zostało oficjalnie potwierdzone przez deweloperów ze studia Rare z kolei na platformie Valve pojawiła się nawet strona katalogowa produktu. Niestety w tej chwili produkcji nie możemy zakupić a jedynie dodać do listy życzeń natomiast zagadką pozostaje też data premiery na Steam. Podkreślono jednak, że tytuł zadebiutuje niebawem. Jeśli kupicie grę na Steam i będziecie chcieli zagrać ze znajomym posiadającym swoją kopię w sklepie Microsoftu to oczywiście pojawi się taka opcja, ponieważ Sea of Thieves wesprze granie między różnymi platformami w ramach cross-play. Cóż decyzja, która nastąpiła po dwóch latach od premiery Sea of Thieves wydaje się odpowiednia i pozwoli zwiększyć zainteresowanie projektem. Choć ten nie mógł na tę kwestię narzekać już wcześniej bowiem zgodnie z informacją podaną przez twórców w Sea of Thieves zagrało 10 milionów graczy. Należy jednak zaznaczyć, że to nie jest równoznaczne ze sprzedażą tytułu.

Sea of Thieves w najbliższej przyszłości zadebiutuje także na Steam. Użytkownicy platformy Valve będą mogli zagrać z użytkownikami innych urządzeń w ramach cross-play.

Jest on bowiem dostępny w ramach subskrypcji Xbox Game Pass, aczkolwiek ów rezultat nadal budzi szacunek. W marcu Sea of Thieves świętowało drugą rocznicę wydania i w związku z tym przygotowano szereg atrakcji. 11 marca pojawiła się nowa aktualizacja wnosząca m.in. kule armatnie przedzielone na pół i połączone łańcuchem, które pozwalają na ekspresowe niszczenie masztów przeciwnika oraz unieruchomienie jego statku. Z kolei między 18 marca a 18 maja w grze w systemie Pass Ultimate Perks udostępniono Ancestral Shil, czyli statek wzorowany na drugiej części Oriego. Wygląda on dość interesująco. Co ciekawe miesiąc temu do sprzedaży trafił Ori and the Will of the Wisps będący platformówką, w której kierujemy poczynaniami duszka podróżującego na tereny lasu Nibel, żeby odkryć swoje prawdziwe przeznaczenie. Cała wspomniana akcja ze statkiem wiąże się więc z najnowszą produkcją autorstwa Moon Studios.

Sea of Thieves jest rozgrywającą się w otwartym świecie grą sieciową nastawioną na potyczki morskie. Gracze wcielają się w rolę korsarzy i co ważne do naszej roli należy nie tylko niszczenie i łupienie statków, ale także wykonywane rozmaitych zadań polegających na szukaniu skarbów. Gra nie narzuca nam odgórnie określonych misji i to od nas zależy co zrobimy podczas danej sesji. Z pewnością do wyróżniających się elementów należy zaliczyć oprawę graficzną charakteryzującą się kreskówkowym stylem oraz całkiem sporą dawkę humoru. Jeśli chodzi o wymagania sprzętowe, to nie są one jakoś szczególnie spore i tak na minimalnych potrzebujemy 4 GB pamięci RAM, 1 GB karty graficznej i procesora na poziomie Intel Q9450 2.6 GHz lub AMD Phenom X6 3.3 GHz. Natomiast do wysokich niezbędny jest komputer wyposażony w 8 GB RAM, 2 GB kartę graficzną NVIDIA bądź 4 GB AMD Radeon oraz CPU zbliżony do Intel Q9450 2.6 GHz albo AMD Phenom X6 3.3 GHz.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sea of Thieves zmierza na Steam

 0