Seagate szykuje dyski HDD o pojemności 16 TB

Seagate szykuje dyski HDD o pojemności 16 TB

Firma Seagate zaprezentowała swoje plany na najbliższe półtora roku. Marka znana przede wszystkim z produkcji dysków twardych w ciągu 18 miesięcy chce wprowadzić do sprzedaży model HDD o pojemności aż 16 TB.

Dyski HDD, chociaż nie są tak szybkie, jak SSD, cały czas są niezwykle popularne. Szybszych modeli używamy przede wszystkim do systemów operacyjnych i najpopularniejszych programów, ale to właśnie HDD zapewnia największe pojemności w rozsądnej cenie. Już dzisiaj można kupić modele, które mogą pochwalić się aż 10 TB pojemności.

Ale już wkrótce pojemność dysków HDD jeszcze może się zwiększyć. W ciągu najbliższych 18 miesięcy Seagate chce wprowadzić do sprzedaży nowe modele o pojemności 16 TB i 14 TB. Prezes firmy – Stephen Luczo – zdradził, że już trwają testy 12-terabajtowego wariantu i są bardzo pozytywne. Zatem nic na razie nie stoi na przeszkodzie, aby plany rzeczywiście udało się zrealizować.

Nie ma co się oszukiwać – niewiele jest osób, które będą potrzebowały dysku twardego o pojemności 16 TB. Nie znajdzie on zastosowania w wielu komputerach domowych. Ale już idealnie nada się chociażby do systemów monitoringu, które zapisują sporo danych i potrzebują jak najwięcej przestrzeni dyskowej.

Seagate HDD

Pokaż / Dodaj komentarze do: Seagate szykuje dyski HDD o pojemności 16 TB

 0