Seasonic Connect - rewolucyjny zasilacz dla graczy

Seasonic Connect - rewolucyjny zasilacz dla graczy

Seasonic Connect - rewolucyjny zasilacz dla graczy 

Seasonic zaprezentował nowy, rewolucyjny zasilacz - Seasonic Connect o kodowej nazwie SSR-750FA.  Początki tego projektu były pokazywane na targach Computex 2018 i od tamtego czasu nie było żadnych informacji o postępach. Connect to koncepcja rozwijająca pojęcie modularnego zasilacza, a celem jest ograniczenie kabli i jeszcze lepsze ich zarządzaniem w obudowie. Seasonic CONNECT składa się z dwóch powiązanych ze sobą komponentów. Jednym z nich jest zasilacz Seasonic PRIME 750 W z certyfikatem 80 PLUS Gold, oparty na technologi S3FC, która zapewnia wydajne chłodzenie i cichą pracę. Drugim elementem, tym najbardziej innowacyjnym, jest urządzenie CONNECT, które jest tak naprawdę panelem modularnym zasilacza, który montujemy na obudowie komputera za pomocą magnesów, aby zapewnić połączenia ze wszystkimi elementami. Aby zasilić CONNECT wystarczy użyć dwóch kabli od zasilacza. Sam zasilacz obsługuje szyny +12 V, -12 V i +5 Vsb, natomiast przystawka CONNECT przetwarza tę moc za pomocą wbudowanych konwerterów DC-DC na +3,3 V i +5 V z szyny +12 V.

Seasonic CONNECT składa się z dwóch powiązanych ze sobą komponentów, zasilacza Seasonic PRIME 750 W z certyfikatem 80 PLUS Gold oraz urządzeniem zwanym CONNECT, które jest tak naprawdę panelem modularnym zasilacza z wbudowaną przetwornicą DC-DC.

Seasonic Connect

Zaletą takiego rozwiązania jest łatwiejsze zarządzanie kablami oraz możliwość zachowania estetycznego wyglądu w sytuacji, w której obudowa posiada panele boczne ze szkła hartowanego z obu stron. Nowy zasilacz to jak wspomniałem Seasonic Prime 750 W 80 PLUS Gold wraz z unikalnym kablem, który podłączamy do urządzenia Connect. Seasonic Connect dostarczany jest z kablami, które są krótsze niż te w standardowym modelu. Producent twierdzi, że dzięki nowemu rozwiązaniu, kable dotrą do każdego podzespołu bez żadnych utrudnień. Przystawka Connect posiada logo Seasonic, które jest podświetlane diodami LED.

Mimo innego zarządzania kablami nie wpłynęło to na liczbę i możliwości zasilacza, nadal mamy do dyspozycji dwa kable EPS P8 oraz cztery złącza PCI-E do zasiania kart graficznych. Ponadto zasilacz, jak i protoplasta korzysta z 135 -milimetrowego wentylatora z łożyskiem FDB, który może pracować w trybie pracy półpasywnej. Sam zasilacz ma nieco mniejsze wymiary, które wynoszą 140 x 150 x 86 mm. 

Seasonic Connect

Cena i dostępność

Zasilacz objęty jest 10-letnią ochroną gwarancją, a dostępność PSU w sklepach wg producenta zależy od rynku. Wg sklepu Proline, w Polsce zasilacz Seasonic Connect ma być dostępny 09.05.2020 w cenie 699 zł.  Dajcie znać w komentarzach czy podoba Wam się takie rozwiązanie Seasonic? Wg mnie to mogą być pierwsze przymiarki do nowego standardu zasilaczy, gdzie będziemy mieli tylko jedną główną szynę +12 V oraz 5 Vsb, a przystawka Connect może być rozwiązaniem pomostowym.

Seasonic Connect

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Seasonic Connect - rewolucyjny zasilacz dla graczy

 0