Seasonic przyznaje, że zasilacze FOCUS PLUS mają problem z niektórymi GPU

Seasonic przyznaje, że zasilacze FOCUS PLUS mają problem z niektórymi GPU

Nie jest to sytuacja, która pojawia się zbyt często, ale firma Seasonic potwierdziła właśnie, że jej zasilacze z rodziny FOCUS PLUS mają problemy z kompatybilnością z wybranymi kartami graficznymi, zarówno od NVIDII, jak i AMD. Okazuje się, że w pewnych sytuacjach wywoływać mogą one czarny obraz na ekranie w trakcie dużego obciążenia GPU lub po prostu wyłączenie całego systemu. Jeśli doświadczyliście podobnych przypadków, firma zaleca kontakt i obiecuje dalszą pomoc. Problem dotyczyć ma głównie kart graficznych GeForce GTX 970 (tajwański producent wspomina tu konkretnie o modelu ASUS GeForce GTX 970 Strix) oraz Radeon RX Vega 56 i Radeon RX 64. Nie da się jednak ukryć, że są to popularne GPU, dlatego też kłopoty z kompatybilnością mogą dotyczyć sporej grupy osób.

Problem dotyczyć ma głównie kart graficznych GeForce GTX 970 oraz Radeon RX Vega 56 i Radeon RX 64.

Seasonic przyznaje, że zasilacze FOCUS PLUS mają problem z niektórymi GPU

Jeśli chodzi o model ASUS GeForce GTX 970 Strix, to firma Seasonic podaje, że w pewnych rzadkich okolicznościach możemy doświadczyć czarnego ekranu w trakcie wysokiego obciążenia karty graficznej. Z wewnętrznych testów wynikać ma, że odpowiedzialne jest za to wyższe od normalnego tętnienie napięć w trakcie wysokiego obciążenia GPU, a z problemem poradzić można sobie relatywnie łatwo za pomocą wymiany kabla zasilającego PCIe na taki z poprawionym ekranowaniem. Jeśli zaś chodzi o karty Radeon RX Vega 56 i Radeon RX 64, to problemy możemy mieć w przypadku modeli, których numery seryjne wskazują na produkcję przed styczniem 2018 roku. W rzadkich okolicznościach komputery z tymi GPU oraz zasilaczami FOCUS PLUS mogą się wyłączać w trakcie wysokiego obciążenia grafiki. Wynikać ma to z wyższego od normalnego szczytowego prądu, co powoduje uruchomienie zabezpieczenia nadprądowego (OCP) i wyłączenia jednostki.

Seasonic to jedna z najbardziej uznanych i poważanych firm na rynku zasilaczy komputerowych i nie da się ukryć, że problemy z produktami z linii FOCUS PLUS to spora wizerunkowa wpadka. Tym bardziej, że tajwańskie przedsiębiorstwo powinno szczególną uwagę zwrócić na kompatybilność z najbardziej popularnymi podzespołami komputerów, do jakich niewątpliwie zaliczyć można wymienione karty graficzne, które sprawiają kłopoty użytkownikom z PSU tego producenta. Przyznać trzeba jednak, że Seasonic nie kluczy i od razu przyznało się do winy, biorąc ją na swoje barki i obiecując pomoc użytkownikom, co jest jak najbardziej profesjonalnym wyjściem z tej sytuacji. Mamy jednak nadzieję, że testy i kontrola jakości pozwolą uniknąć tego typu wpadek w przyszłości.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Seasonic przyznaje, że zasilacze FOCUS PLUS mają problem z niektórymi GPU

 0