Sega zostanie przejęta przez Microsoft? Firma odnosi się do plotek

Sega zostanie przejęta przez Microsoft? Firma odnosi się do plotek

Microsoft przejęciem Activision Blizzard jak na razie zakończył zakupy, ale niewykluczone, że producent Xboxa za jakiś czas pokusi się o kolejną równie głośną fuzję. Na celowniku firmy z Redmond podobno znajdowała się Sega. Obiekt zainteresowania skomentował tę informację.

Sega ma dobre relacje z Microsoftem. Na platformie Game Pass dostępne są gry wydawcy takie jak Yakuza/Like a Dragon i Person. Sega była brana pod uwagę jako kolejne przejęcie Microsoftu, jednak takiego zainteresowania nie wyraża sama Sega. Dyrektor operacyjny przedsiębiorstwa, Shuji Utsumi zapytany w wywiadzie dla CNBC czy Sega chce dokonać fuzji z gigantem z Redmond, odpowiedział, iż chociaż korporacja wzbudziła zainteresowanie wielu stron, to nie wierzy, by scenariusz przejęcia mógł być zrealizowany.

Sega nie wyraża zainteresowania przejęciem przez jakąś firmę i dołącenia np. do Microsoftu. Firma sama bowiem dokonuje mniejszych zakupów.

Sega zostanie przejęta przez Microsoft? Firma odnosi się do plotek

„Wiele firm jest zainteresowanych. Czujemy się zaszczyceni. Mamy atrakcyjne IP i silny potencjał oraz silnego właściciela. Nie sądzę, żeby taka transakcja miała miejsce” – powiedział Utsumi. Chociaż Sega nie jest zainteresowana staniem się częścią dużej korporacji, to sama poluje na mniejsze zwierzyny i planuje przejęcia innych studiów, aby rozbudować własne portfolio. Niedawno sfinalizowano przejęcie Rovio, dewelopera Angry Birds.

„Jako podmiot Sega Sammy przejmujemy niektóre spółki” – powiedział. „Właśnie ogłosiliśmy [kupno Rovio]. Wciąż szukamy możliwości rozwoju”. Sega w najbliższej przyszłości wyda kilka gier takich jak Like, Dragon: Infinite Wealth w styczniu i Persona 3 Reload w lutym. Metaphor: ReFantazio także pojawi się w 2024 roku.

Tymczasem Microsoft na razie świętuje sukces kupna Activision Blizzard i raczej wątpliwe, by przez pewien czas był zdolny wyłożyć dużą sumę na sporego gracza. Z drugiej strony na razie nie musi, bo w rodzinie Xboxa ma duże studia deweloperskie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sega zostanie przejęta przez Microsoft? Firma odnosi się do plotek

 0