Sekiro: Shadows Die Twice bije rekordy zainteresowania na Steam

Sekiro: Shadows Die Twice bije rekordy zainteresowania na Steam

Oczekiwana przez wielu fanów gier inspirowanych serią Dark Souls premiera Sekiro: Shadows Die Twice okazała się największą premierą na Steam w trwającym aktualnie roku. Ze statystyk Steam Charts wynika, że w dostępną w sprzedaży od 22 marca produkcję studia FromSoftware w jednej chwili grało 124 334 użytkowników platformy Valve. Należy podkreślić, że w ciągu pierwszych 24 godzin sprzedaży tytuł w tym samym momencie odpaliło 108 000 ludzi. I chociaż nie jest to tak zawrotna suma, jak w przypadku bijącego wszelkie rekordy popularności darmowego battle royale Apex: Legends, to jednak na Steam Sekiro: Shadows Die Twice obecnie jest bezkonkurencyjne. W sukcesie bez wątpienia pomogły w sporej mierze pozytywne opinie nie tylko recenzentów, lecz również społeczności.

Sekiro: Shadows Die Twice to obecnie najlepsza premierowa gra na Steam.

Co ciekawe Sekiro: Shadows Die Twice udało się pod tym względem przebić Far Cry: New Dawn, które raczej nie spełniło oczekiwań fanów popularnej marki Ubisoftu. FromSoftware to firma odpowiedzialna za powstanie jednej z lepiej ocenianych i wyznaczających nowe standardy w branży serii Dark Souls nic więc dziwnego, że w kolejnym tytule postanowili oni wykorzystać sprawdzone metody. Mimo wszystko Sekiro: Shadows Die Twice jest mniej mroczne niż wcześniejsze produkcje studia, a także stawia na zupełnie odmienny klimat XV-wiecznej Japonii. Akcja gry toczy się w alternatywnej wersji świata zaś nam przypada rola wojownika, który musi ocalić swego pana będącego młodym reprezentantem antycznej linii krwi. 

Do tego pojawia się motyw zemsty tytułowego bohatera na porywaczach, którzy odcięli mu rękę pozostawiając na pewną śmierć. Teoretycznie dotychczas do sprzedaży trafiło sporo interesujących tytułów np. Metro: Exodus, The Division 2, czy Anthem, ale nie były one na tyle mocne, by zagrozić Sekiro: Shadows Die Twice. Oczywiście najpewniej gra nie będzie dzierżyć miana najlepszego debiutu do końca 2019, gdyż w kolejnych miesiącach wychodzą równie ciekawe, a kto wie może nawet lepsze produkcje, które pojawią się na Steamie m.in. Rage 2, Doom Eternal oraz Mortal Kombat 11. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sekiro: Shadows Die Twice bije rekordy zainteresowania na Steam

 0