Seks-roboty z błędami w kodzie będą zdolne do przemocy - ostrzega tester

Seks-roboty z błędami w kodzie będą zdolne do przemocy - ostrzega tester

Brick Dollbanger, kolekcjoner oraz beta tester seks-robotów obawia się, co może się stać, jeśli nie powstaną odpowiednie regulacje w tej (jak dotąd) dość niszowej branży. Roboty świadczące usługi seksualne w następstwie błędów w kodowaniu, mogą przejawiać zachowania gwałtowne i przemoc - w tym duszenie - ostrzega ekspert. Uważa on, że zwykły błąd programisty może zmienić taką  kontrolowaną przez sztuczną inteligencję "przyjaciółkę"w maszynę, która wystąpi przeciw swojemu właścicielowi, zwłaszcza jeśli zostanie obdarzona wolną wolą. Brick, który zakończył niedawno współpracę z producentami realistycznych lalek Realbotix i Abyss, powiedział Daily Star Online: "Przeraża mnie to na śmierć, to maszyna, która zawsze będzie maszyną".

Jedna linia złego kodu, wystarczy jedna linia złego kodu..." - tester seks-robotów jest przerażony przyszłością robotyki.

"Jeśli oglądaliście filmy jak Ex-Machina... Jestem przekonany, że syntetyki będą wyglądać bardzo podobnie do wizji przedstawionej w tym filmie. To nie będzie coś, co możesz uderzyć rurą i rozpadnie się na części. Zawsze powtarzałem, że jeśli syntetyki będą mogły wspierać samych siebie, to staną się dużo silniejsze niż zwykli ludzie" - mówi Dollbanger - "Syntetyk będzie bardziej wytrzymały, zamiast kości będzie miał wytrzymałą, plastikową lub aluminiową ramę, będzie bardzo silny i nie będzie się męczył, nie przestanie działać, chyba że skończy mu się źródło energii". "O ile nie będziesz w stanie powstrzymać go za pomocą jakiegoś pocisku, takiego jak broń lub coś takiego, jeśli ta rzecz wymknie się spod kontroli, może spowodować poważne obrażenia." 

"Jeśli popełnisz błąd i umieścisz błędny kod i akurat ta linia zostanie wykonana, zależnie od wykonywanych aktualnie czynności, miejsca przebywania, czy innych określonych okolicznościach, robot może sam zdecydować, co ma dalej zrobić". Brick jest przekonany, że roboty będą łączyć się z serwerami w chmurze, które będą w ten sposób aktualizować AI. Będzie wymagane połączenie z serwerem, a nie zawsze to przecież będzie możliwe. "Wyobraźcie sobie, że robot może umieścić rękę na waszej szyi i spowodować, że przestaniecie oddychać. Nie będzie on zdolny zabrać ręki. To takie proste - zwykły uścisk może stać się czynnością, która zmiażdży klatkę piersiową i przestaniecie oddychać". Technologia robotów seksualnych szybko się rozwija i regularnie pojawiają się nowe doniesienia w tym temacie. Realbotix pracuje nad wyposażeniem robotów seksualnych w wizję i oczekuje, że roboty będą samodzielnie chodzić już za dziesięć lat. Cloud Climax wypuścił natomiast swoją pierwszą lalkę z "pełną sztuczną inteligencją", obiecując, że "zastąpią ludzką intymność".

Pokaż / Dodaj komentarze do: Seks-roboty z błędami w kodzie będą zdolne do przemocy - ostrzega tester

 0