Sennheiser zapowiada flagowy soundbar AMBEO dla wymagających użytkowników

Sennheiser zapowiada flagowy soundbar AMBEO dla wymagających użytkowników

Co zrobić, jeśli mamy mocno ograniczone miejsce i nie jesteśmy w stanie rozstawić typowego zestawu głośników obsługujących dźwięk przestrzenny? Rozwiązaniem tego problemu może być oczywiście soundbar, a firma Sennheiser przygotowała właśnie nowy produkt z tej kategorii, który skierowany jest do wymagających użytkowników. Mowa tu o AMBEO, czyli eleganckim urządzeniu typu „all-in-one” oferującym immersyjny dźwięk 5.1.4. Soundbar korzysta z technologii AMBEO 3D, która oferować ma najwyższą jakość przechwytywania i odtwarzania dźwięku i po raz pierwszy dostępna będzie z poziomu kanapy w salonie. Przedstawiciele niemieckiej firmy nie ukrywają, że produkt ten skierowany jest do osób, które szukają trójwymiarowej audiofilskiej rozrywki w domu i ma on zarówno elegancki, jak i uniwersalny charakter, co niestety wiążę się z wysoką ceną, ale jak wiadomo za jakość trzeba zapłacić.  

Sennheiser przygotowała flagowy soundbar AMBEO, który skierowany jest do wymagających użytkowników. Poznaliśmy cenę i daty premiery. 

Soundbar AMBEO jest wyposażony w 13 głośników i najnowszą technologię wirtualizacji, opracowaną wspólnie z Fraunhofer IIS. „Wierzymy, że soundbar AMBEO wyznaczy nową, referencyjną jakość domowego audio. Zapewnia przestrzenny dźwięk 5.1.4 i mocny bas bez potrzeby podłączania dodatkowych głośników lub zewnętrznego subwoofera” – zapewnia Maximilian Voigt, Product Manager w firmie Sennheiser. Niezależnie od wybranego rodzaju rozrywki – oglądanie filmu, meczu piłki nożnej czy słuchanie muzyki – aby umieścić użytkownika w samym centrum, soundbar AMBEO optymalizuje dźwięk dla poszczególnych pomieszczeń oraz preferowanego miejsca odsłuchu. Kalibracja ma być intuicyjna, ponieważ automatycznie dostosowuje akustykę za pomocą dołączonego mikrofonu zewnętrznego.

Soundbar AMBEO jest kompatybilny z Dolby Atmos, MPEG-H i DTS: X. Dzięki technologii Upmix może również odtwarzać stereo i 5.1 z efektem 3D. Sprzęt oferuje pięć różnych predefiniowanych ustawień – film, muzyka, sport, aktualności i neutralny – dostosowanych do różnych typów odtwarzanej treści, które dopasowują zarówno częstotliwości, jak i właściwości dźwięku 3D. Z systemem AMBEO możemy także połączyć się za pośrednictwem Google Chromecast, Bluetooth i HDMI eARC / CEC. Sprzęt posiada trzy dodatkowe wejścia HDMI, wejście optyczne i wejście AUX (RCA). Z kolei dzięki aplikacji Smart Control dla systemów iOS i Android, użytkownik może dostosować ustawienia akustyczne do indywidualnych preferencji. Do dyspozycji oddano nam personalizację dźwięku za pomocą korektora oraz trzy różne tryby AMBEO – light, standard i boost. Twórcy obiecują też, że nowe funkcje będą dodawane do soundbaru za pośrednictwem WiFi i aktualizacji aplikacji. Soundbar AMBEO będzie dostępny od maja 2019 roku w sugerowanej cenie  bagatela 10499 zł. My chętnie sprawdzilibyśmy jak wypada w akcji :) i jeśli nadarzy się ku temu okazja, to na pewno nie omieszkamy przetestować tego sprzętu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sennheiser zapowiada flagowy soundbar AMBEO dla wymagających użytkowników

 0