Seria Galaxy S23 może oferować łączność satelitarną na lepszym poziomie niż iPhone 14

Seria Galaxy S23 może oferować łączność satelitarną na lepszym poziomie niż iPhone 14

Samsung może wkrótce wprowadzić łączność satelitarną. Mówi się, że nadchodząca seria Galaxy (najpewniej S23) zaoferuje tę funkcję w lepszym wydaniu niż iPhone'y 14. Koreańczycy podjęli w tym celu współpracę z Iridium Communications. Firma dysponuje 66 satelitami zdolnymi do obsługi rozmów oraz przesyłu danych.

Dzisiejszy rynek smartfonów ma to do siebie, że producenci (czasem bezczelnie) kopiują od siebie pewne rozwiązania. Firmą dość często wyznaczającą trendy jest Apple. Charakterystyczne wycięcie w ekranie, kanciaste krawędzie oraz brak kostki ładującej w zestawie to pomysły firmy z Cupertino, które zaimplementowały inne marki. Wraz z premierą iPhone'ów 14, Apple zaprezentowało nową funkcję umożliwiającą wezwanie pomocy w sytuacji kryzysowej dzięki łączności satelitarnej. Mówi się, że Samsung planuje wprowadzić podobną opcję, jednak w zauważalnie lepszym wydaniu. Jak donosi jeden z użytkowników Twittera, Koreańczycy podjęli współpracę z Iridium Communications w celu zapewnienia łączności satelitarnej nadchodzącym smartfonom z linii Galaxy. Możemy więc zakładać, że pierwszymi urządzeniami, które zaoferują omawianą funkcję będą modele należące do serii Galaxy S23.

Jak donosi jeden z użytkowników Twittera, Samsung podjął współpracę z Iridium Communications w celu zapewnienia łączności satelitarnej nadchodzącym smartfonom z linii Galaxy.

Łączność satelitarna Apple iPhone 14

Łączność satelitarna w iPhone 14
Źródło: Apple

 

Co ciekawe, autor wpisu dodał, iż rozwiązanie Samsung będzie bardziej zaawansowane od tego, które wprowadziło Apple. Powodem jest to, że firma Iridium Communications dysponuje 66 satelitami umożliwiającymi zarówno komunikację głosową, jak i przesyłanie danych. Przypomnijmy, że technologia od Apple pozwala tylko na wysyłanie wiadomości tekstowych, które w najbardziej optymistycznym scenariuszu zostaną dostarczone po 15 sekundach.

W gorszych warunkach pogodowych, czas potrzebny do wysłania może wydłużyć się do ponad 60 sekund. Wygląda zatem na to, że Samsung ma spore szanse, aby zapewnić lepszą usługę niż gigant technologiczny z Cupertino. Nadchodzące smartfony z linii Galaxy S23 mają być wyposażone w modem Snapdragon X70 5G, który może zagwarantować lepszą komunikację satelitarną niż modem Snapdragon X65, w który wyposażone są iPhone'y 14. Miejmy nadzieję, że także inni producenci zainteresują się tą funkcją.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Seria Galaxy S23 może oferować łączność satelitarną na lepszym poziomie niż iPhone 14

 0