Seria gier Wiedźmin odnosi olbrzymi sukces. CD Projekt ujawnia dane

Seria gier Wiedźmin odnosi olbrzymi sukces. CD Projekt ujawnia dane

Seria gier Wiedźmin pozwala generować firmie CD Projekt krocie, na co wskazują nowe oficjalne dane. Polska marka pod względem sprzedanych egzemplarzy zbliża się do kamienia milowego.

Seria gier Wiedźmin odnosi sukces. CD Projekt ujawnia dane sprzedaży

Pierwsza odsłona serii gier o Wiedźminie, podobnie jak druga nie odniosły znaczącego sukcesu na świecie i zyskały uznanie głównie w Polsce. Inaczej jest w przypadku wieńczącej trylogię przygód Geralta z Rivii, Wiedźmina 3: Dziki Gon, który za dwa lata będzie obchodził dziesięciolecie istnienia, a przez ten czas zdołał rozsławić polski gamedev na świecie i samemu zyskać globalną sławę. Gra odniosła spektakularny sukces, podobnie jak cała franczyza, a udowodniają to oficjalne statystyki udostępnione przez wydawcę. Wiedźmin 3: Dziki Gon od czasu premiery w maju 2015 roku na PC, PlayStation 4, Xbox One, a potem także za sprawą next-genowej aktualizacji również na PS5 i Xbox Series X/S przekroczył sprzedaż 50 milionów kopii na całym świecie.

Wiedźmin 3: Dziki Gon od premiery w 2015 roku sprzedał się w ponad 50 milionach egzemplarzy. Cała seria zaliczyła sprzedaż na poziomie przekraczającym 75 mln.

Jest to progres względem kwietnia 2022 r. kiedy to produkcja zanotowała sprzedaż na poziomie 40 mln egzemplarzy. Wzrost wynika także z udostępnienia next-genowej aktualizacji, która pozwoliła na nowo zainteresować wielu graczy rodzimym tytułem. Cała franczyza, a więc pierwszy Wiedźmin, Wiedźmin 2: Zabójcy Królów oraz Wiedźmin 3: Dziki Gon wraz z dodatkami sprzedały się w nakładzie ponad 75 milionów kopii, co daje progres w porównaniu z 65 mln z zeszłego roku. Chociaż Grupa CD Projekt nie zdradziła detali to zapewne sprzedaż obejmuje zarówno wersje cyfrowe jak i pudełkowe.

Nowe gry o Wiedźminie i remake pierwszej części w drodze

CD Projekt RED pracuje obecnie nad kilkoma nowymi grami z serii Wiedźmin. Studio oczywiście rozwija kolejną główną produkcję z serii, która będzie pierwszą z nowej trylogii. We współpracy z Fool’s Theory opracowywany jest również od podstaw remake oryginalnej gry, który w przeciwieństwie do oryginału ma zaoferować otwarty świat. Tymczasem The Molasses Flood ma spin-off w pracach, chociaż ten projekt został niedawno zrestartowany, z kolei z pracą w studiu pożegnało się kilku deweloperów.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Seria gier Wiedźmin odnosi olbrzymi sukces. CD Projekt ujawnia dane

 0