Seria iPhone 15 ma dwukrotnie lepszą żywotność baterii niż myślało Apple

Seria iPhone 15 ma dwukrotnie lepszą żywotność baterii niż myślało Apple

Apple postanowiło zaktualizować informacje na temat żywotności baterii w smartfonach z linii iPhone 15. Wszystkie modele mają oferować dwukrotnie lepszy wynik.

Większa żywotność baterii w serii iPhone 15

Żywotność baterii w smartfonach czy komputerach mobilnych to dość ważna sprawa. Im lepsza, tym dłużej taki akumulator nam posłuży. Jak się okazuje, żywotność baterii w smartfonach iPhone 15 i iPhone 15 Pro jest znacznie lepsza niż pierwotnie myślało Apple. Jak donosi serwis 9to5Mac, zostali oni poinformowani przez Apple, że iPhone 15 jest w stanie zachować 80% swojej pierwotnej, fabrycznie pojemności po 1000 kompletnych cyklach ładowania, a nie 500, jak wcześniej uważano. To aż dwukrotna różnica, która może wywołać zdziwienie.

Zmiana w ilości cykli dotyczy wyłącznie najnowszej generacji smartfonów Apple'a czyli modeli iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro oraz iPhone 15 Pro Max.

Zmiana w ilości cykli dotyczy wyłącznie najnowszej generacji smartfonów Apple'a czyli modeli iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro oraz iPhone 15 Pro Max. W przypadku innych modeli to wciąż wspomniane 500 cykli. Apple ma jednak testować baterie również w starszych modelach swoich smartfonów, więc czysto teoretycznie podobne poprawki mogą pojawić się również w przypadku starszych generacji niż iPhone 15.

Testy Apple

Testy Apple'a dotyczące żywotności baterii miały polegać po prostu na ładowaniu i rozładowywaniu w sposób, który miał naśladować normalne użytkowanie smartfona. Sama poprawa ma natomiast wynikać z rozwoju elementów baterii oraz zarządzania energią.

Użytkownicy iPhonów 15 mają możliwość sprawdzenia w systemie ilości cykli ładowania, jakie zostały wykonane na ich smartfonach. Oczywiście iPhone monitoruje także samą kondycję baterii, która pokazywana jest w procentach względem oryginalnej pojemności. Wydłużona żywotność akumulatora oznacza dłuższy okres, w którym bateria będzie zachowywało pojemność zbliżoną do tej, którą oferowała tuż po wyjęciu urządzenia z pudełka. To z kolei przekłada się na lepszy czas działania na jednym ładowaniu smartfona.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Seria iPhone 15 ma dwukrotnie lepszą żywotność baterii niż myślało Apple

 0