Seria NUC oficjalnie w ofercie ASUS

Seria NUC oficjalnie w ofercie ASUS

Po rezygnacji z produkcji komputerów NUC, Intel zdecydował się przekazać prawa do tej serii firmie ASUS. Tajwański producent sprzętu ogłosił, że od pierwszego września, NUC staje się częścią ich oferty produktów (via VideoCardz). Na stronie ASUS-a możemy już zobaczyć nowe komputery NUC z różnych kategorii.

Komputery NUC oficjalnie w ofercie ASUS-a

W poniedziałek 12 lipca informowaliśmy o rezygnacji Intela z tworzenia komputerów NUC. Na szczęście ta decyzja nie stała się wyrokiem dla tej serii urządzeń. Kilka dni później Intel ogłosił współpracę z firmą ASUS. Tajwański producent sprzętu komputerowego otrzymał zgodę na produkcję oraz sprzedaż komputerów NUC z procesorami od 10. do 13. generacji. ASUS ma również gwarantować wsparcie oraz odpowiadać za rozwój produktów spod znaku NUC.

Dziś ASUS ogłosił, że wraz z pierwszym września, seria NUC staje się częścią ich oferty produktów.

Na pierwsze rezultaty decyzji Intela o przekazaniu serii NUC musieliśmy chwilę poczekać. Dziś ASUS ogłosił, że wraz z pierwszym września, seria NUC staje się częścią ich oferty produktów. I faktycznie już teraz na stronie ASUS-a możemy zapoznać się z różnymi wersjami komputerów NUC. W ofercie znalazły się urządzenia do zastosowań biurowych oraz gamingu wykorzystujące procesory Intela 13. generacji.

Co może czekać serię NUC?

ASUS będzie również odpowiedzialny za rozwój serii NUC, co oznacza, że w przyszłości dostępne będą także nowe modele z kolejnymi generacjami procesorów. Jakiś czas temu pojawiły się nawet informacje, że ASUS projektuje komputery NUC spod znaku ROG. Maszyny te mają być stworzone na potrzeby graczy, co oznacza wydajne podzespoły, w tym dedykowaną kartę graficzną z rodziny GeForce RTX 40. Według pogłosek, gamingowa oferta komputerów NUC od ASUS-a ma być wyposażona w nowe procesory Intel Core Ultra (Meteor Lake).

Być może pojawiłaby się zupełnie nowa linia produktów ASUS NUC ROG, a być może ASUS zastąpiłby serię NUC Extreme. Jedno jest pewne, ASUS ma teraz naprawdę spore możliwości, które może wykorzystać, aby wprowadzić powiew świeżości do przejętej od Intela linii NUC. W najbliższym czasie nie powinniśmy jednak oczekiwać jakichś większych zmian, ponieważ ASUS dopiero co zaczął.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Seria NUC oficjalnie w ofercie ASUS

 0