Seria Samsung Galaxy S25 ma dostać tylko jeden procesor

Seria Samsung Galaxy S25 ma dostać tylko jeden procesor

Obecnie Samsung w swoich flagowych smartfonach korzysta zarówno z procesorów Snapdragon jak i Exynos. Jednak podobno w przypadku generacji S25 nastąpi kluczowa zmiana, która nie spodoba się fanom układów Qualcomma.

Galaxy S24 zależnie od wersji został wyposażony w SoC Snapdragon i Exynos, przy czym procesor Qualcomma specjalnie dostosowano pod flagowy smartfon Samsunga. Jednak w przypadku serii Galaxy S25 użytkownicy mogą nie otrzymać wyboru, ponieważ producent zastosuje tylko jeden układ, którym będzie Exynos. Według nowej informacji Samsung aktualnie planuje, by cała linia Galaxy S25 korzystała z jednego modelu SoC i nie chodzi o kolejnego Snapdragona a Exynosa.

Wszystkie modele Galaxy S25 mają zostać wyposażone w procesor Exynos 2500.

Jaki konkretnie chip to będzie? Podobno chodzi o niezapowiedzianego jeszcze Exynosa 2500. Zastosowanie tego procesora dotyczyć ma wszystkich regionów, w których sprzedawany jest Galaxy S, a także wszystkich modeli od podstawowego po najwydajniejsze. Co ciekawe zmiana obejmuje na razie jedynie serię Galaxy S25.

Galaxy Z Fold7 i Galaxy Z Flip7 będą korzystać wyłącznie z chipsetów Snapdragon (prawdopodobnie 8 Gen 4), podczas gdy budżetowa seria Galaxy A z 2025 r. będzie wyposażona w SoC MediaTek albo Exynos do wyboru.

Nawet jeśli wszystko to jest prawdą to trzeba pamiętać, iż nie wiemy, do czego zdolny będzie Exynos 2500. Może w końcu przeskoczy serię Snapdragon 8?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Seria Samsung Galaxy S25 ma dostać tylko jeden procesor

 0