Serwery Gigantic zostaną wyłączone pod koniec lipca

Serwery Gigantic zostaną wyłączone pod koniec lipca

Wsparcie dla Gigantic - darmowej produkcji opartej na modelu MOBA - zostanie zakończone 31 lipca bieżącego roku. 

O wszystkim poinformował wydawca gry, firma Perfect World. W opublikowanej wiadomości zdradzono, że porzucenie Gigantic nie było łatwą decyzją, bowiem cieszył się on uznaniem pewnej grupy odbiorców. Liczba ta nie pokrywała się jednak z oczekiwaniami dewelopera, stąd należało podjąć tak radykalny krok. Co ciekawe zespoły sprawujące pieczę nad projektem przez minione miesiące starały się znaleźć jak najlepsze rozwiązanie mające na celu przykucie uwagi nowych osób, lecz niestety bezskutecznie. Pierwsze oznaki problemów zaczęły pojawiać się w listopadzie 2017 roku, kiedy to jeden z programistów, Chris Chung, stwierdził, że produkcja nie przynosi wystarczających zysków, przez co istnienie samego studia, pomimo posiadania kilku pracowników, stało się nierentowne.

Serwery z grą zostaną wyłączone 31 lipca bieżącego roku, do tego momentu można grać normalnie. Producent argumentuje swoją decyzję zbyt małym zainteresowaniem jego produktem

Obecnie nie można już zakupić żadnej zawartości premium (również tej z bohaterami), ale wszelkie dotychczas zebrane przez nas elementy będą dostępne do końca istnienia produkcji. Warto zaznaczyć, że ogłoszenie końca prac nastąpiło mniej więcej tydzień po tym, jak Epic potwierdził zlikwidowanie Paragona. Jak widać nie jest to świetny czas dla produkcji z gatunku MOBA. Gigantic swą premierę miał w lipcu ubiegłego roku. Był pierwszym projektem studia Montiga składającego się z doświadczonych w branży ludzi, pracujących wcześniej dla takich firm, jak choćby Blizzard, Monolith, czy Sierra Online. Akcję gry umieszczono w magicznym świecie, aczkolwiek historia odgrywa tutaj marginalną rolę, bo liczy się przede wszystkim sieciowy aspekt zabawy. Na początku przygody zaoferowano graczom dość pokaźną liczbę map, ale później ich liczba nie zwiększyła się już zbytnio.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Serwery Gigantic zostaną wyłączone pod koniec lipca

 0