Serwis PCLab.pl kończy działalność

Serwis PCLab.pl kończy działalność

Dotarła do nas wiadomość o zakończeniu działalności przez serwis PCLab. Zgodnie z oficjalną informacją Ringier Axel Springer Polska (właściciel wymienionego portalu) w ramach strategii przeprowadza integrację wszystkich swoich portali technologicznych stawiając na jedną markę. W efekcie wszelkie teksty publicystyczne czy innego rodzaju materiały będą publikowane na stronie Komputer Świata, a na samym PCLabie nie pojawią się już żadne nowe treści. Jak przyznano w komunikacie po kilku miesiącach pracy zdalnej ekipa redakcyjna wróciła do normalnej działalności i przygotowuje kolejne testy np. procesorów, które dopiero zadebiutują na rynku. Nie zostaną odpuszczone również testy gier wideo publikowane już w innym miejscu. Jednym z powodów zmian jest chęć dotarcia do większej grupy odbiorców, które ma Komputer Świat, a także możliwości technologiczne. Bez wątpienia jest do dość smutna nowina szczególnie dla osób, które z PCLabem są niemal od samego początku jego działalności.

Serwis PCLab po latach istnienia zakończył działalność stając się częścią Komputerswiat.pl.

Serwis PCLab.pl kończy działalność

Przypomnijmy, że portal wystartował w 2002 roku szybko stając się jednym z ważniejszych miejsc w internecie dla fanów nowinek technologicznych. W 2009 roku strona przeszła do rąk grupy Onet.pl należącej do niemieckiego Ringier Axel Springer. Nieoficjalnie mówiło się, że PCLab w minionych miesiącach nie mógł już liczyć na tak dobre statystyki odwiedzin, jak dawniej, a dodatkowo jego szeregi opuściło kilka osób. Jak przyznał Paweł Paczuski, dyrektor segmentu technologicznego Ringier Axel Springer Polska fuzja z Komputer Światem to finalny krok w procesie, który w redakcjach technologicznych RASP trwał już od dłuższego czasu. Warto wspomnieć, że dział technologiczny Onetu włączono do Komputer Świata w ubiegłym roku. Arkadiusz Świostek redaktor naczelny PCLab nadal będzie szefem Laboratorium Testowego, w tym zastępcą redaktora naczelnego Komputerswiat.pl. Jednocześnie warto zaznaczyć, że na PCLab po zmianach pozostanie forum dyskusyjne, z kolei wszelkie archiwalne materiały zostaną przeniesione do portalu Komputer Świata.

Oczywiście w internecie znajdziemy masę innych serwisów technologicznych, chociażby ITHardware.pl, do którego odwiedzin gorąco zachęcamy wszystkich czytelników. Znajdziemy tutaj testy najważniejszych urządzeń czy porównanie kart graficznych w wybranych grach wideo. To także interesujące artykuły publicystyczne jak np. analiza darmowej aktualizacji do Windowsa 10 pod kątem jej legalności. Do tego codziennie publikowane najważniejsze newsy ze świata technologii oraz gier. Posiadamy również forum dyskusyjne, w którym można podyskutować na rozmaite tematy i gorąco do tego zachęcamy naszych odwiedzających.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Serwis PCLab.pl kończy działalność

 0