Shadow of the Tomb Raider bombardowany negatywnymi ocenami po przecenie

Shadow of the Tomb Raider bombardowany negatywnymi ocenami po przecenie

Shadow of the Tomb Raider może i nie zrobił na nas tak dużego wrażenia jak jego poprzednicy, ale jak możecie się przekonać z naszej recenzji, to wciąż bardzo dobra gra, którą uznać można za udane zwieńczenie przygód Lary w ramach odświeżonej trylogii.  Do pewnego momentu zdanie to zdawało się podzielać większość graczy na Steam, którzy wystawiali nowemu Tomb Raiderowi głównie pozytywne oceny, ale sytuacja uległa dość drastycznej zmianie w ubiegłym tygodniu, od kiego to gra Eidos Montreal bombardowana jest na platformie Valve negatywnymi opiniami i jej ogólna ocena zmieniła się z pozytywnej na mieszaną. Bardzo ciekawa jest przyczyna takiego stanu rzeczy, ponieważ gracze w ten sposób zdają się wyrażać swoje zdanie na temat zbyt szybkiej przeceny tego tytułu.

Graczom, który kupili Shadow of the Tomb Raider w pełnej cenie nie spodobała się tak szybka przecena tego tytułu.

Przypominamy, że Shadow of the Tomb Raider zadebiutowało na PC oraz konsolach 14 września w cenie 249,90 zł. Szybko jednak pojawiły się doniesienia, że nowe odsłony Lary nie sprzedają się tak dobrze jak poprzednie części, co mogło być przyczyną wprowadzenia szybkiej przeceny tego tytułu na Steam, kiedy to w ramach promocji zdecydowano się w ubiegłym tygodniu (16 października) obniżyć cenę gry o 34% (akcja już się zakończyła i ceny gry wróciła do standardowej kwoty). Nie trzeba być Sherlockiem Holmesem, by powiązać ze sobą fakty, ponieważ wysyp negatywnych recenzji  Shadow of the Tomb Raider rozpoczął się właśnie w ubiegły wtorek, czyli w dniu rozpoczęcia promocji. Najwyraźniej gracze, który zamówili grę w przedsprzedaży lub też kupili ją w pełnej cenie, poczuli się oszukani i postanowili wyrazić swoje niezadowolenie w ten sposób. Część opinii wprost motywuje niską ocenę gry faktem tak dużej przeceny, kiedy oni musieli zapłacić pełną kwotę.

Co ciekawe jednak w tym przypadku, Shadow of the Tomb Raider nie jest pierwszą grą, która doczekała się tak dużej przeceny niedługo po premierze (wystarczy przypomnieć dwa inne tytuły od Square Enix, czyli Rise of the Tomb Raider czy Deus Ex: Mankind Divided, które po 3 miesiącach można było kupić za połowę ceny), ale jest to pierwszy raz, kiedy wydawca tak mocno obrywa negatywnymi recenzjami w związku z obniżką ceny gry. Z jednej strony trudno mieć do graczy, którzy wydali 250 zł pretensje, że czują się nieco pokrzywdzeni, z drugiej jednak sytuacja wydaje się być dość absurdalna, ponieważ niższa cena gry nie powinna przekładać się na jej ocenę, a jeśli już to co najwyżej powinno to działać na jej korzyść. Tym bardziej, że jak wspominaliśmy Shadow of the Tomb Raider to kawał solidnej produkcji, która broni się jakością.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Shadow of the Tomb Raider bombardowany negatywnymi ocenami po przecenie

 0