Shadow of the Tomb Raider - mamy materiały z rozgrywki

Shadow of the Tomb Raider - mamy materiały z rozgrywki

Na targach E3 nie mogło oczywiście zabraknąć nowych przygód Lary Croft i choć nowy trailer pokazywano już na konferencji Microsoftu, to dopiero Square Enix dostarczyło nam soczysty kawałek rozgrywki.

7-minutowy materiał, który możecie obejrzeć poniżej, zaczyna się od sceny, w której Lara i Jonah rozbijają samolot i tak zaczynać ma się Shadow of the Tomb Raider. Po tym otrzymujemy już czystą rozgrywkę z pokazem możliwości nowych technik stealth Lary. Ta potrafi teraz lepiej wtapiać się w otoczenie (szczególnie roślinność), ale korzysta również z liny do wieszania wrogów na drzewach. Bohaterka nauczyła się też zatruwać przeciwników w taki sposób,  że wpadają oni w szał, atakując pobliskich sojuszników. Poza tym, powracają dobrze znane już akcje jak odwracanie uwagi oponentów poprzez rzucanie przedmiotów czy zakradanie się i szybka eliminacja zza pleców. Wygląda na to, że twórcy zdecydowali się po prostu na rozwinięcie formuły wypracowanej już w dwóch poprzednich odsłonach i nie należy spodziewać się tu jakichś rewolucyjnych zmian.

Warto przypomnieć, że za Shadow of the Tomb Raider odpowiada ekipa Eidos Montreal

Jeśli już przy twórcach jesteśmy, to warto przypomnieć, że za Shadow of the Tomb Raider odpowiada ekipa Eidos Montreal, kojarzona w ostatnim czasie z grami Deus Ex. Crystal Dynamics pełni tym razem jedynie rolę pomocniczą i obecnie koncentruje się na tworzeniu tajemniczego The Avengers Project wykorzystującego licencję Marvela. Daniel Chayer-Bisson, reżyser gry, zapewnia od Rise of the Tomb Raider bohaterka nauczyła się wielu nowych trików pomagających w poruszaniu się w mało przyjaznym środowisku, w tym biegania po ścianach i wykorzystania liny do wspinaczki. Znajdziemy  również całe podwodne obszary do eksploracji i Lara otrzyma pełna swobodę ruchu w 360°, poruszając się w zanurzeniu. Nie zabraknie także lubianych grobowców, które mają być większe i bardziej wymagające. Gra zadebiutuje na rynku już 14 września na PC, Xbox One i PS4.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Shadow of the Tomb Raider - mamy materiały z rozgrywki

 0