Shadow of the Tomb Raider zaprezentowany na pierwszych 15 minutach

Shadow of the Tomb Raider zaprezentowany na pierwszych 15 minutach

Do premiery Shadow of the Tomb Raider pozostał niespełna miesiąc. Nic więc dziwnego, że w sieci pojawia się coraz więcej materiałów wideo prezentujących bezpośrednią rozgrywkę. Serwis IGN postanowił wrzucić piętnaście minut z samego początku gry (mogą one zdradzać istotne informacje odnośnie tytułu więc oglądacie na własną odpowiedzialność). Oczywiście całość tradycyjnie musi rozpocząć się od mocnego bum, czyli podobnie jak pierwsza część trylogii — wypadku. Chociaż tym razem wybór padł nie na statek tylko samolot. Na retrospekcji widzimy Larę oraz Jonaha zwiedzających meksykańskie grobowce na wyspie Cozumel. Dawne ruiny mają jeszcze większe znaczenie dla produkcji niż wcześniej, a dodatkowo są bardziej niebezpieczne w eksploatacji. Jednak nasza misja nie ograniczy się wyłącznie do biegania po dotkniętych znakiem czasu terenach, gdyż później trafiamy do miasta Día de Muertos, gdzie złapać chwilowy oddech od wyczerpujących przygód.

Gra prezentuje się niezwykle widowiskowo, a Lara tradycyjnie zalicza mocny początek.

Ogółem historia w dalszym ciągu będzie kręcić się wokół zakonu Trójcy, który dał Larze mocno w kość. Prezentowana opowieść w przeciwieństwie do ostatnich odsłon ma, podobnie jak sama bohaterka, charakteryzować się znacznie większą dojrzałością, a co za tym idzie postawić na dużo mroczniejsze klimaty. Nie powinno to stanowić zaskoczenia, ponieważ mamy do czynienia z wielkim finałem trylogii o przygodach dzielnej pani archeolog. Samo ukończenie fabuły powinno zająć średnio 13-15 godzin. Chociaż czas ten zapewne nieco się wydłuży z racji zadań pobocznych polegających na przeczesywaniu grobowców, poszukiwaniu skrzynek, czy polowania. Warto nadmienić, że charakterystyczne dla serii drobne zagadki doczekają się znacznego zwiększenia poziomu trudności, aczkolwiek Lara nie zamieni się w Sherlocka Holmesa.

Za niedawno sfinalizowane pracę nad grą odpowiadała zupełnie inna ekipa niż wcześniej — Eidos Montreal, którzy jednak nie są żółtodziobami i jakieś doświadczenie w branży mają. Nie powinniśmy się więc obawiać o potencjalne pogorszenie jakości produkcji. Zmiana została podyktowana faktem, iż Crystal Dynamics musiało zająć się w tym okresie zupełnie innym projektem. Shadow of the Tomb Raider trafi do sklepów już niedługo, bo 14 września na kluczowe platformy: PC, PlayStation 4 i Xbox One. W Polsce produkcja podobnie jak poprzedniczki zostanie wydana w pełnej wersji językowej. W rolę Lary ponownie wcieli się doskonale wszystkim znana aktorka Karolina Gorczyca. Natomiast jak pokazuje najnowszy gameplay zdecydowanie jest na co czekać i zbierać pieniądze. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Shadow of the Tomb Raider zaprezentowany na pierwszych 15 minutach

 0