Sharkoon wprowadza na rynek Mobile DAC i Mobile DAC PD

Sharkoon wprowadza na rynek Mobile DAC i Mobile DAC PD

Sharkoon wprowadził nowe urządzenia Mobile DAC i Mobile DAC PD do swojej oferty urządzeń peryferyjnych. Nowe konwertery audio są kompatybilne z popularnymi urządzeniami mobilnymi z systemem Android i zapewniają wzmocnienie dźwięku o wysokiej rozdzielczości dla zestawów słuchawkowych z łączem TRRS. Oprócz wzmocnienia dźwięku, nowe przetworniki cyfrowo-analogowe Sharkoon zapewniają wysokiej jakości transmisję głosu za pośrednictwem zintegrowanego wejścia mikrofonowego, z którego mogą korzystać osoby tworzące podcasty i streamerzy. 

Sharkoon Mobile DAC i Mobile DAC PD pojawiają się już w sklepach w cenie 14,99 i 19,99 euro - czy tak niska cena jak za DAC nie jest jednak odrobinę podejrzana?

 

r

Zarówno Mobile DAC, jak i Mobile DAC PD są wyposażone w złącze USB-C dla kompatybilności z nowoczesnymi smartfonami i tabletami. Mobilny przetwornik cyfrowo-analogowy jest wyposażony w krótki kabel, aby uniknąć irytującej plątaniny, a dzięki zwartej konstrukcji oba urządzenia łatwo mieszczą się w kieszeni, dzięki czemu są wyjątkowo przenośne. Sharkoon Mobile DAC PD ma port TTRS i męską wtyczkę USB Type-C, ale także zawiera żeńskie gniazdo USB Type-C. To żeńskie gniazdo USB-C umożliwia podłączenie urządzenia do smartfona lub tabletu, zapewniając przejście zasilania w celu naładowania podłączonego urządzenia, gdy jest ono używane z zasilaczem.

Mobile DAC i Mobile DAC PD mają także przełączany sprzętowy korektor, który pozwala na dalsze dostrajanie dźwięku za pomocą dołączonych ustawień wstępnych, z akcentowanymi ustawieniami niskich lub wysokich tonów do wyboru. Według Sharkoona oba urządzenia zapewniają częstotliwość próbkowania 96 kHz przy 24 bitach, przy stosunku sygnału do szumu wynoszącym 100 decybeli, co potwierdza Japan Audio Society. Sharkoon Mobile DAC i Mobile DAC PD pojawiają się już w sklepach w cenie 14,99 i 19,99 euro. Cena jest zatem atrakcyjna, ale czy sprzęt w tej cenie może być wart uwagi i konkurować choćby z popularnymi Fiio? Trzeba poczekać na pierwsze recenzje, a póki co osobiście zostaję przy Audiotrak Prodigy Cube.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sharkoon wprowadza na rynek Mobile DAC i Mobile DAC PD

 0