Sharp Aquos R3 - podwójny notch, ekran 120 Hz i Snapdragon 855

Sharp Aquos R3 - podwójny notch, ekran 120 Hz i Snapdragon 855

Mało kto pamięta, że pierwszym smartfonem z notchem, czyli charakterystycznym wcięciem w ekranie na kamerkę przednią i sensory, nie był wcale iPhone X ani też Essential Phone, ale Sharp Aquos S2. Urządzenie to dostępne było jednak praktycznie jedynie na rodzimym rynku japońskiego producenta i dlatego zostało szybko zapomniane (swoją drogą Sharp ma na koncie również pierwszą tzw. bezramkową konstrukcję). W listopadzie ubiegłego roku firma ta dostarczyła zaś na rynek model Aquos R2 Compact, który pochwalić mógł się tytułem pierwszego telefonu z podwójnym notchem. Sharp zaprezentował właśnie jego następcę w postaci Aquos R3, który ma do zaoferowania zdecydowanie więcej niż tylko oryginalną konstrukcję z wcięciem w górnej i dolnej części ekranu.

Aquos R3 ma do zaoferowania zdecydowanie więcej niż tylko oryginalną konstrukcję z wcięciem w górnej i dolnej części ekranu.

Trzeba przyznać, że Sharp zachowuje się bardzo odważnie, wypuszczając na rynek tego typu sprzęt, ponieważ notch niemal od początku znajduje się w ogniu krytyki użytkowników i producenci coraz częściej stosują alternatywne rozwiązanie umożliwiające stosowanie bezramkowego designu, a tymczasem Japończycy oferują nam aż dwa tego typu wcięcia w wyświetlaczu. Tym bardziej, że dolnego można było całkowicie uniknąć, ponieważ robi jedynie za miejsce na czytnik linii papilarnych, a ten wystarczyło po prostu umieścić pod ekranem. Specyfikacja Aquos R3 robi już jednak bardzo dobre wrażenie. Zastosowano tu bowiem 6,2-calowy panel Pro IGZO o wysokiej rozdzielczości 3120 x 1440 pikseli i odświeżaniu aż 120 Hz, które dotychczas oferowały praktycznie tylko nieliczne gamingowe smartfony. Ten ponadto wspiera standard HDR10.

Pod maską urządzenia kryje się topowy procesor Snapdragon 855, który wspomagany jest przez 6 GB pamięci operacyjnej RAM. Na dane otrzymujemy zaś 128 GB pamięci wewnętrznej, a za czas pracy odpowiada akumulator o pojemności 3200 mAh z opcją bezprzewodowego ładowania w szybkim standardzie Q 11W. Za możliwości fotograficzne odpowiadają tutaj 16,3 MP kamerka przednia oraz podwójny aparat tylny. Ten składa się z 12,2 MP sensora głównego z obiektywem f/1.7 o kącie widzenia 78 stopni oraz szerokokątnej 20 MP jednostki (f/2.4, 125 stopni FOV), która nietypowo zarezerwowana jest do kręcenia filmów. Nie brakuje tu również wsparcia ze strony sztucznej inteligencji, która obsługuje takie funkcje jak AI Live Story czy AI Live Shutter. Sharp nie ujawnił jeszcze ceny i daty premiery urządzenia, ale warto odnotować, że jego telefony od jakiegoś czasu dostępne są także na naszym rynku, więc jest szansa, że Aquos R3 trafi do kraju nad Wisłą.  

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sharp Aquos R3 - podwójny notch, ekran 120 Hz i Snapdragon 855

 0