Sharp może szykować własną konsolę, która rywalizować będzie ze Switch Lite

Sharp może szykować własną konsolę, która rywalizować będzie ze Switch Lite

W ostatnim czasie zaczyna robić się coraz ciaśniej na rynku konsol do gier, ponieważ swoich sił na tym polu zaczynają próbować kolejni producenci, tacy jak Atari czy nawet Slightly Mad Studios. Wygląda na to, że również Sharp może chcieć powalczyć w tym segmencie, wypuszczając na rynek handhelda, który rywalizować będzie z Nintendo Switch (a konkretniej wersją Lite tej konsoli). Tak przynajmniej donosi portal LetsGoDigital (ten w ostatnim czasie zasłynął tym, że jako pierwszy zaprezentował dev kit PS5), który odkrył dwa patenty o jakie wystąpiła firma Sharp Kabushiki Kaisha w JPO (japoński urząd patentowy). Te zawierają następujący opis: „Całą przednią powierzchnię głównego korpusu można wykorzystać jako obszar wyświetlania. Ponadto główny korpus można podzielić na dwie części, które można obsługiwać i wyświetlać niezależnie. Możliwe jest użycie jednej części jako kontrolera. Elementy można przymocować magnetycznie.”  

Sharp może chcieć powalczyć w tym segmencie, wypuszczając na rynek handhelda, który rywalizować będzie z Nintendo Switch

Oba patenty pokazują urządzenie w formacie tabletu o bardzo cienkiej konstrukcji i praktycznie pozbawione ramek wokół ekranu. Unikalną cechą tego urządzenia mobilnego jest to, że niewielką część ekranu można usunąć. Służy ona następnie jako kontroler dotykowy, na którym po lewej stronie pokazany jest D-pad, a po prawej cztery małe przyciski kontrolne. Kształt sprzętu jest nieco inny w zależności od patentu. W pierwszym patencie ekran po bokach jest ścięty na prosto, w drugim zaś boki wyświetlacza są półokrągłe (wniosek nie opisuje użyteczności tego rozwiązania). Nie da się ukryć, że pierwszy projekt będzie łatwiejszy w realizacji. Kwestię braku fizycznego kontrolera Sharp rozwiązać może w tym przypadku za pomocą magnetycznego akcesorium, które odejmie nieco z powierzchni ekranu, ale powinno zapewnić lepsze doznania w czasie grania.

Sharp może szykować własną konsole, która rywalizować będzie ze Switch Lite

Rozwiązanie to wydaje się nie tylko bardzo kompaktowe, ale i wszechstronne, ponieważ w mgnieniu oka będzie można zmienić ten przenośny komputer do gier w duży tablet, który idealnie sprawdzi się do oglądania wideo lub filmów na Netflixie. Niewykluczone, że urządzenie będzie posiadać także wiele funkcjonalności smartfona. Jako że patent nie zawiera żadnej informacji na temat slotu na fizyczne nośniki (np. kartridże), to zapewne gry pobierane będą bezpośrednio na pamięć wewnętrzną urządzenia lub też będą streamowanie za pomocą takich platform jak Google Stadia. Oczywiście to tylko patenty i nie ma pewności, że Sharp w ogóle zdecyduje się na ich realizację i wpuszczenie takowego produktu na rynek. Niemniej jednak konsola przenośna japońskiego producenta zapowiada się naprawdę interesująco.

Sharp może szykować własną konsole, która rywalizować będzie ze Switch Lite

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sharp może szykować własną konsolę, która rywalizować będzie ze Switch Lite

 0