Sharp prezentuje serię bezramkowych telewizorów

Sharp prezentuje serię bezramkowych telewizorów

Sharp wprowadza nową linię telewizorów bezramkowych, które otrzymały wyświetlacze AQUOS. Standardy obrazu HDR10 i HLG (Hybrid Log Gamma) zapewniają rozszerzony zakres kontrastu i żywe kolory, z kolei opracowana przez firmę Sharp technologia Active Motion 600 wielokrotnie zwiększa ostrość ruchu oraz redukuje irytujące zniekształcenia obrazu. Ponadto w telewizorach z serii DN zastosowano technologię Dolby Vision, która zdaniem producenta zapewnia wysoką jakość obrazu z płyt Blu-ray 4K lub serwisów VOD premium. 12-bitowe kodowanie kolorów HDR poprawia płynność tonów i kolorów skóry, unikając bandingu oraz zakłóceń kolorów znanych ze standardowych źródeł bez wsparcia HDR. Wersja 65-calowa jest również stylowo wykończona w smukłej i pełnej aluminiowej obudowie, jak również wyposażona w panel LCD LED o jasności, osiągającej poziom 400 nitów. Obie serie posiadają zintegrowane systemy głośników firmy harman/kardon, a w modelach DN postawiono też na obsługę technologii dźwięku przestrzennego Dolby Atmos.

Sharp wprowadza nową linię telewizorów bezramkowych, które otrzymały wyświetlacze AQUOS.

Sharp prezentuje serię bezramkowych telewizorów

Oprócz tego znajdziemy tu zintegrowaną technologię przetwarzania dźwięku dts Virtual:XTM. Natomiast dwa 2-drożne głośniki o mocy 10 W wspomagane są przez 15 W subwoofer, który pomaga lepiej odtwarzać i rozpraszać niskie tony. Telewizory DN i DL z systemem Android firmy Sharp to rozwiązanie typu "wszystko w jednym". Dzięki dostępowi do sklepu Google Play użytkownik ma do dyspozycji ogromną kolekcję ponad 7000 aplikacji i bibliotek multimedialnych z kategorii wideo, muzyki, gier, sportu i wiadomości, w tym aplikację Apple TV. Oprócz regularnych programów telewizyjnych, ulubione filmy i seriale można oglądać za pośrednictwem serwisów wideo na żądanie (VoD), takich jak Netflix czy Amazon Prime Video. W telewizorach Sharp Android TV można również korzystać z serwisów muzycznych, takich jak Spotify, Deezer czy Tidal. Ponadto modele te są wyposażone w zintegrowaną technologię Google Chromecast, która umożliwia wygodne i bezprzewodowe przesyłanie do telewizora treści z urządzeń przenośnych, takich jak smartfony, tablety czy laptopy.

Za sprawą nowego interfejsu Android TV, obsługa jest jeszcze łatwiejsza i bardziej intuicyjna. Trzy kategorie pomagają użytkownikom uporządkować ich ulubioną rozrywkę: Home, Discover i Apps. Zintegrowany Asystent Google oferuje szybkie i pomocne wsparcie w codziennym życiu, a możliwość sterowania głosem sprawia, że obsługa jest prosta i nieskomplikowana. Potrójny tuner HD odbiera programy telewizyjne nadawane drogą kablową (DVB-C), naziemną (DVB-T/T2) lub satelitarną (DVB-S/S2). Model 42-calowy oferuje trzy wejścia HDMI oraz trzy porty USB. Model o przekątnej ekranu 50 cali posiada cztery wejścia HDMI, czytnik kart micro SD oraz dwa porty USB do odtwarzania dodatkowych treści multimedialnych. Model w rozmiarze 65 cali wyposażony jest w trzy wejścia HDMI i dwa USB. Telewizory UHD z serii DL i DN będą dostępne w czerwcu w rozmiarze 50 cali w rekomendowanej cenie detalicznej 619€ (DL) oraz 629€ (DN). Wersje 65-calowe mają być dostępne od lipca w rekomendowanych cenach detalicznych 859€ (DL) oraz 869€ (DN).

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sharp prezentuje serię bezramkowych telewizorów

 0