Shenmue 1 i 2 doczekają się wznowienia na Xbox One i PS4?

Shenmue 1 i 2 doczekają się wznowienia na Xbox One i PS4?

Obecnie trwają prace nad Shenmue III, które ma ukazać się pod koniec przyszłego roku. Tymczasem wypłynęły informacje sugerujące nadejście remasterów dwóch poprzednich części gry.

Przynajmniej cztery internetowe sklepy z Czech (Alza) i Słowacji (Heureka, GetGame i MadGamer) opublikowały w swoim katalogu produkt zatytułowany Shenmue 1 & 2 Pack. Specjalne wydanie obydwu części Shenmue miałoby się ukazać na PlayStation 4 i Xbox One. Niestety nie podano nawet wstępnej daty wydania, ani nie zamieszczono grafiki reprezentującej okładkę gry. Jako że premiera trzeciej odsłony gry planowana jest na przełom III i IV kwartału 2018, należy się definitywnie jednak spodziewać, że Shenmue 1 & 2 Pack trafią do sprzedaży przed tym terminem, zapewne w okresie uboższym w wysokobudżetowe premiery, czyli na przykład początkiem następnego roku bądź kolejnymi wakacjami.

Istnieje szansa na to, że niedługo na Xbox One i PS4 otrzymamy kolekcję Shenmue. Byłaby to okazja do odświeżenia historii przed nadchodzącą trzecią odsłoną gry.

Tuż przed wieściami na temat kolekcji Shenmue, wypłynęły także informacje na temat Bayonetta & Vanquish, także w formie stron produktu w niektórych sklepach internetowych. Co ciekawe, wszystkie z tych marek posiada SEGA, która znana jest z wypuszczania odświeżonych wersji klasyków. Bayonetta i Vanquish opatrzone były ceną 54,50 EUR, natomiast w przypadku Shenmue 1 & 2 Pack nie jest ona znana. Raczej jednak byłaby ona znacznie niższa. Nie wiadomo niestety czy Shenmue 1 i 2 doczekałyby się gruntownego odrestaurowania, czy będą to jedynie proste porty z podbitą rozdzielczością i wsparciem osiągnięć i trofeów. Swego czasu pierwsza część Shenmue była najdroższą produkcją w historii gier wideo, z budżetem 70 mln USD. Przy okazji Shenmue spionieryzowało gatunek gier sandboxowych, na 3 lata przed GTA 3. Pojawienie się Shenmue 1 & 2 Pack w sklepach internetowych nie jest w żaden sposób realnym potwierdzeniem, choć często sprzedawcy uzyskują informacje bezpośrednio od wydawców. Na oficjalne potwierdzenie należy jednak poczekać. Być może takowe otrzymamy na nadchodzącym Tokyo Game Show (21-24 września), aczkolwiek obydwa tytuły nie zostały oficjalnie zapowiedziane.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Shenmue 1 i 2 doczekają się wznowienia na Xbox One i PS4?

 0