Sherlock Holmes The Awakened opóźniony. Powodem wojna w Ukrainie

Sherlock Holmes The Awakened opóźniony. Powodem wojna w Ukrainie

Studio Frogwares poinformowało, że remake Sherlock Holmes The Awakened zadebiutuje nieco później. Powodem jest trwająca od blisko roku pełnoskalowa wojna w Ukrainie. Kiedy mniej więcej możemy oczekiwać premiery gry?

Frogwares opublikował materiał, w którym poinformowano, że Sherlock Holmes The Awakened nie będzie wydany na przestrzeni lutego i marca tak jak zaplanowano. Datę premiery przełożono na kwiecień, dokładna data zostanie doprecyzowana w najbliższej przyszłości, o ile nie dojdzie do następnego opóźnienia. Taki scenariusz nie byłby zaskoczeniem, patrząc na wydarzenia mające miejsce w Ukrainie. Deweloperzy przyznali, iż za decyzją stoi nasilenie rosyjskiej agresji na ich kraj. Działania armii Władimira Putina doprowadziły do zniszczenia infrastruktury krytycznej i przerw w dostawach prądu, w takich warunkach nie da się oczywiście normalnie pracować. Studio radzi sobie jak może, ale niektóre elementy gry wymagają dopracowania, na co trzeba poświęcić więcej czasu.

Sherlock Holmes The Awakened zadebiutuje w kwietniu 2023 roku. Frogwares zdecydowało o przełożeniu premiery gry.

Część zespołu działa w Ukrainie, więc decyzja tym bardziej nie dziwi. Warto wspomnieć, że w walkach z Rosjanami zginął Władimir Jeżow, były pracownik Frogwares oraz GSC Game World. Widzimy, że konflikt dotyka także twórców gier, a część z nich kosztuje nawet życie. W połowie 2022 roku twórcy z GSC Game World przy okazji prezentacji Stalkera 2 pokazali, jak wygląda przygotowywanie gry podczas wojny. Niektórzy opuścili siedzibę firmy, natomiast inni działają zdalnie. Mimo przeciwności losu zarówno Sherlock Holmes, jak i Stalker 2 nadal powstają i trafią na rynek.

„Miałem pracowity dzień w pracy, ponieważ przygotowujemy się do wydania. Właśnie wróciłem do domu, znowu nie ma prądu z powodu kolejnego rosyjskiego bombardowania. Chciałbym zrobić coś do jedzenia, ale zamiast tego będę siedział w ciemności i gapił się w ścianę” – mówi jeden z członków zespołu Frogwares na początku materiału. Pewnie właśnie przez wojnę Ukraińcy, zamiast przygotowywać pełnoprawną, nową grę z serii Sherlock Holmes postawili na remake The Awakened, który oryginalnie pojawił się w 2006 roku i jest jedną z mroczniejszych odsłon marki o przygodach słynnego detektywa.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sherlock Holmes The Awakened opóźniony. Powodem wojna w Ukrainie

 0