Shuttle szykuje gamingowy mini PC pod VR i 4K

Shuttle szykuje gamingowy mini PC pod VR i 4K

Zanim na rynku pojawiły się takie urządzenia, jak Intel NUC oraz Gigabyte BRIX, firma Shuttle od wielu lat oferowała komputery PC w niewielkich rozmiarach. W ostatnim czasie producent ten zdawał się jednak koncentrować przede wszystkim na biznesowych urządzeniach, ale wygląda na to, że wkrótce może się to zmienić.

Tym razem Shuttle zapowiedziało bowiem nowy miniaturowy komputer skierowany na rynek konsumencki, a konkretniej do graczy. Ten nazywać będzie się Shuttle X1 i wedle zapewnień producenta oferować powinien naprawdę wysoką wydajność, szczególnie jak na tak mały sprzęt. Firma nie ujawniła jeszcze szczegółów jego specyfikacji, ale urządzenie przystosowane ma być zarówno do obsługi headsetów wirtualnej rzeczywistości, typu Oculus Rift oraz HTC Vive, jak i grania w rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli, czyli popularnym 4K. Oczekiwać można więc zarówno karty graficznej, jak i CPU z górnej półki, ale Shuttle ogranicza się tu jak na razie do potwierdzenia grafiki marki GeForce od Nvidii oraz „najnowszego procesora Intela” (zapewne chodzi tu o modele z serii Kaby Lake, a nie Core-X).

Shuttle X1 jak na razie kryje jeszcze sporo tajemnic, ale zapowiada się na to, że otrzymamy ciekawy gamingowy mini PC z naprawdę wydajną specyfikacją

Wiadomo także o „licznych portach wejścia/wyjścia”, co nie dziwi w obliczu obsługi gogli VR oraz wsparciu dla technologii pamięci Intel Optane. Zaprezentowane zdjęcie sugeruje ponadto, że urządzenie będzie nieco większe od produktów z serii Intel NUC, ale oferować będzie w zamian ciekawszy, bardziej gamingowy design. Wciąż jednak będzie to bardzo mały PC, jak na standardy stacjonarnych komputerów. Niestety producent milczy na temat daty premiery oraz ceny Shuttle X1, ale z doświadczenia wiemy, że tego typu urządzenia są dość drogie. W zamian za wyższą cenę otrzymujemy jednak kompaktowy rozmiar zabierający mniej miejsca na naszym biurku oraz zapewniający większą mobilność sprzętu (często też cichszą pracę).

Pokaż / Dodaj komentarze do: Shuttle szykuje gamingowy mini PC pod VR i 4K

 0