Sid Meier`s Civilization VI za darmo w Epic Games Store

Sid Meier`s Civilization VI za darmo w Epic Games Store

Po rozdawnictwie Grand Theft Auto V Epic Games Store proponuje tym razem całkowicie bezpłatnie grę Sid Meier's Civilization VI, która do sprzedaży trafiła w 2016 roku. Tym samym nie jest to Wiedźmin 3: Dziki Gon, który według niektórych błędnych informacji miał pojawić się zaraz po GTA V. Produkcję autorstwa Firaxis Games przypiszemy do swojego konta do przyszłego czwartku 28 maja. Jeżeli chodzi o następny potencjalny tytuł to mów się o kolekcji Borderlands: The Handsome Collection zawierającej reedycję dwóch pierwszych odsłon serii Borderlands: The Pre-Sequel! oraz Borderlands 2 wraz ze wszystkimi dodatkami. Nie jest to jednak oficjalnie potwierdzona rewelacja więc należy podchodzić do niej z dystansem. Jeśli mowa o Sid Meier’s Civilization VI posiada ona pewne elementy z piątki stanowiącej swoisty restart marki. Gra ma reprezentuje gatunek strategii turowej i odnajdą się w niej nie tylko doświadczeni fani, ale również początkujący niedoświadczeni gracze.

Do 28 maja w Epic Games Store dostępny jest za darmo Sid Meier’s Civilization VI.

Na początku historii wybieramy interesujący nas okres historyczny, a następnie rozwijamy państwo prowadząc m.in. politykę przez następne kilka tysięcy lat. Finalnie czeka na nas jedno z pięciu dostępnych zwycięstw. Kluczową nowością jest sposób rozwijania miast zajmujących więcej niż jedno miejsce na mapie. Ponadto odmieniono system rozwoju naukowego, z czego do każdego wynalazku przypisano mini zadanie dające 50 procent premii do badań nad konkretną technologią. Ważnym elementem pozostaje konflikt zbrojny i w tym przypadku ułatwiono przemieszczanie się wojsk po wirtualnym polu bitwy. Dodatkowo każdy władca posiada tzw. agendy wpływające na politykę wewnętrzną oraz stosunki z sąsiadującymi państwami. Sid Meier’s Civilization VI zostało całkiem nieźle odebrane przez użytkowników serwisu Metacritic zbierając ocenę 7.0, natomiast wśród krytyków uzyskała 88 punktów. Podczas gdy na Epic Games Store dostępna jest darmowa podstawowa wersja strategii nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nabyć jej ulepszone wydania.

Epic Games Store od początku swojej działalności rozdaje co tydzień całkowicie bezpłatnie różne gry. Czasami są to bardziej lub mniej interesujące produkcje, ale zawsze przyciągają uwagę pewnej liczby użytkowników. Zgodnie ze statystyką przytaczaną przez portal PCGamesN, od początku wspomnianej akcji Epic rozdał gry o łącznej wartości 2140 dolarów i 90 centów, co w przeliczeniu daje około 9 tysięcy złotych. Chociaż są to tytuły, które w większości przypadków nie kosztują fortuny to nie są oparte na modelu free-to-play, a sklep musi zapewne odpowiednio zapłacić wydawcy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sid Meier`s Civilization VI za darmo w Epic Games Store

 0